America's Cup 2016: Az Argentína - Panama Mérkőzés áttekintése

Videó: America's Cup 2016: Az Argentína - Panama Mérkőzés áttekintése

Videó: Argentina vs Panama 5-0 Highlights & Goals - Group Stage | Copa America 2016 2024, Lehet

A D kvartett csoportkörének első fordulójának mérkőzésén Argentína válogatottja nem nehézség nélkül legyőzte a chileieket. A kék-fehér második vetélytársa a versenyen a kevésbé ambiciózus csapat volt - a Panama csapata.

America's Cup 2016: az Argentína - Panama mérkőzés áttekintése

Argentína válogatottját a jubileumi Amerikai Kupa labdarúgó-bajnokságának fő favoritjaként tartják számon. Ebben a tekintetben a panamai válogatottal folytatott játéknak nem kellett volna nagyon nehéznek lennie az argentinoknak. A pályán nem volt szenzáció. Argentína válogatottjának teljes előnye volt, és nagy és magabiztos győzelmet aratott.

Az argentinok kezdősorában ismét nem volt kapitány. Lionel Messi egy sérülés után még nem áll készen a válogatott játékára. De Messi nélkül is korai gólt szereztek az argentinok. A 7. percben Angel Di Maria a szabadrúgásból jól lógott a kapus térterületén, ahol Nicolas Otamendi fejével a hálóba küldte a labdát. Argentína 1: 0-ra vezetett.

55 ezer néző várta több mint egy órán át az argentinok második gólját, bár Gonzalo Higuain még az első félidőben is növelheti a favoritok előnyét. A 61. percben Lionel Messi várva várt pályára lépése következett be, hét perccel később pedig az argentin kapitány a büntetőterületen kívülről érkező pontos lövéssel szerezte meg a bajnokság első gólját.

Lionel még kétszer betalált. Először, a 78. percben az argentinok támadásainak vezetője szabadrúgásból találta el a legjobb kilencet, majd három perccel a találkozó vége előtt mesterhármast ért el.

Az eredménytábla végeredményét az argentin válogatott másik sztárcsatára, Sergio Aguero állította be. A csatár a 90. percben fejével a kapuba küldte a labdát Marcos Rojo engedménye után.

A mérkőzés végeredménye 5: 0 az argentin válogatott javára garantálta a győztesek számára a rájátszás szakaszába való bejutást. Az argentinok két mérkőzést követően két győzelmet értek el a tornán. Panamának csak három pontja van hátra.