America's Cup 2016: Az Argentína - Chile Mérkőzés áttekintése

Videó: America's Cup 2016: Az Argentína - Chile Mérkőzés áttekintése

Videó: Кубок Америки 2016 / Финал / Аргентина - Чили [HD 720p] 2024, Lehet

A D-Kvartett csoportkörének első fordulójában, a 2016-os America's Cup-on a torna döntősei gyűltek össze. Az Argentína - Chile meccs volt talán a legjobban várt a bajnokság csoportkörében.

America's Cup 2016: az Argentína - Chile mérkőzés áttekintése

Az argentin válogatottat a találkozó kezdete előtt kapitányuk és vezetőjük, Lionel Messi távolléte gyengítette. Sergio Aguero, a kék-fehér újabb csillagvendége sem jött ki a bázison. A sztrájkolók hiánya azonban nem jelentett nagy problémát a kétszeres világbajnoki diadalok számára.

Már a második percben, miután beütötte a fejét, Niko Gaitan eltalálhatta a chileiek kapuját. Claudio Bravót mentette a felső kapufa. Ezen epizód után a 30. percig nem volt gólszerzési lehetőség a játékban, bár a csapatok megpróbálták gyorsan átadni a mezőny közepét és megtámadni egymás kapuját. Fél óra elteltével Alexis Sanchez, a chilei támadó kihagyta gólszerzési lehetőségét. A büntetőterületről leadott lövését Sergio Romero tükrözte. A 34. percben ugyanaz a Sanchez küldte a labdát a felső sarokba a szabadrúgásból, de az argentin kapus ismét megbirkózott az ütéssel.

Az első félidő vége az argentinoknál maradt, de az eredményjelzőn nem változott az állás - a Di Maria, Higuain, Gaitan trió által végrehajtott támadások túl kaotikusak és befejezetlenek voltak.

A chileiek aktívan kezdték a találkozó második felét, több veszélyes szett segítségével. Az eredményt azonban Angel Di Maria nyitotta az 51. percben. A chilei középpályás, Aranges által a mezőny közepén elkövetett hiba után Banega hárította a labdát, és jó passzt adott a PSG játékosának. Di Maria eltalálta Bravo kapujának közeli sarkát.

Az 59. percben maga Banega duplázta meg az argentin vezetést. Claudio Bravo ismét elhibázott egy lövést a közeli sarokba, de a labda repülési útját ebben az epizódban befolyásolta Mauricio Isla fenekének tövéből való visszapattanás.

Gonzalo Higuain is remekül töltött el egy pillanatot. A 67. percben a Napoli támadója közelről nem tudta pontosan elküldeni a labdát a túlsó sarokba - a kapus kisegítette.

A chileiek a leállási idő legvégén még mindig tudtak egy gólt játszani. Fuenzalida néhány másodperccel a találkozó vége előtt fejével a kapuba küldte a labdát.

A mérkőzés végeredménye 2: 1 az argentin válogatott javára előnyösebb esélyeket hagy a győztesek számára, hogy az első helyről a D-csoportból a negyeddöntőbe lépjenek.