America's Cup 2016: Az USA - Costa Rica Mérkőzés áttekintése

Videó: America's Cup 2016: Az USA - Costa Rica Mérkőzés áttekintése

Videó: Copa America Centenario - USA vs Costa Rica - June 7, 2016 - Group A Match #2 2024, Lehet

Miután az amerikai válogatott a 2016-os Copa America házigazdáinak első fordulójában vereséget szenvedett a kolumbiaiaktól, pontokat kellett szereznie a Costa Rica elleni mérkőzésen. Az amerikaiak második fordulója volt a verseny döntő mérkőzése jelenleg.

America's Cup 2016: az USA - Costa Rica mérkőzés áttekintése

Az amerikai válogatottnak győzelemre volt szüksége Costa Rica ellen, hogy folytassa a küzdelmet a rájátszásba jutásért. A Costa Ricasiaknak pedig szintén pótolniuk kellett a pontjaikat. Ezért a játéknak makacsnak kellett volna lennie, de a valóságban erre nem került sor.

Az amerikaiak gyorsan számlát nyitottak. Costa Rica-i Christian Gamboa a 8. percben már saját büntetőterületén szabálytalankodott, ami azonnali büntetést eredményezett. Az amerikai csapatfőnök, Clint Dempsey, aki az első mérkőzésen kiemelkedő volt Kolumbiával, nem hagyott ki egy pontból. Az amerikaiak 1: 0-ra megszerezték a vezetést.

Még az első félidő vége előtt az amerikai futballisták még kétszer fel tudták háborítani riválisukat, és a 42. percre pusztítóra hozta az eredményt. Eleinte, amikor a 37. perc volt az eredményjelzőn, Jermaine Jones egy büntetővel a sarokba helyezte a labdát a tizenhatoson kívülről, Bobby Wood pedig három perccel az első félidő vége előtt Clint Dempsey beadásával. 3: 0 lett az amerikai csapat javára. …

A második félidőben Costa Rica játékosai fokozták tevékenységüket, de nem tudtak gólt szerezni. A 62. percben Brian Ruiz kapott kiváló lehetőséget, de a csatár sztrájkjából néhány centiméter hiányzott - a labda a kapufát találta el.

A meccs végén (82 perc) a Costa Rica-i védő durva hibát követett el saját tizenhatosán, és Graham Zusi megállapította a találkozó végeredményét, és üres kapuba gurította a labdát.

A végső síp 4: 0-s eredménnyel fogta el a csapatokat az USA válogatottjának javára. Így a második forduló után a bajnokság házigazdái három szerzett ponttal rendelkeznek, a Costa Rica-i játékosok pedig továbbra is az egyetlen megszerzett ponttal maradnak, és az A csoport negyedik helyére esnek.