Copa America 2016: A Brazília - Ecuador Mérkőzés áttekintése

Videó: Copa America 2016: A Brazília - Ecuador Mérkőzés áttekintése

Videó: Brazil v. Ecuador - Copa America Centenario USA 2016 2024, Április

A brazil labdarúgó-válogatott minden nagy tornán joggal számít minden mérkőzésen az egyik kedvencnek. Így történt ez az ötszörös világbajnok első találkozója előtt, a Copa America 2016-ban. A brazilok riválisai Ecuadori futballisták voltak.

Copa America 2016: a Brazília - Ecuador mérkőzés áttekintése

A mérkőzés végeredménye kiszámíthatatlannak bizonyult a futballszurkolók többsége számára. A brazilok favoritizmusa ellenére a találkozó első perceitől kezdve az ecuadori futballisták szembeszállhattak a tisztességes futballal a Pentacampokkal. Az egész első félidőt egyenlő küzdelemben játszották. A csapatok támadással támadással próbáltak válaszolni, bár a játékosok nem hoztak létre veszélyes és valóban gólszerző lehetőségeket a rivális kapujában.

Az első negyvenöt percben a brazilok csak négy kapura lőttek, ebből csak egy találta el a célt. Filipe Coutinier ütött a hatodik percben. A találkozó első felében az ecuadoriak csak két ütéssel válaszoltak, míg a brazil kapus csak azután lépett pályára, hogy Ener Valencia szabadrúgásból lőtt a 37. percben. Az első félidő gól nélküli döntetlennel zárult.

A találkozó második felét a játékvezető nagyon ellentmondásos döntése jellemezte, amely befolyásolta a mérkőzés végeredményét. A 66. percben az ecuadori játékosok példaértékű támadást hajtottak végre, ezt követően Montero a bal szélről a tizenhatosba lőtt. A labda átcsúszott a brazil kapus kezén, és a kapuba gurult. Az epizód kíváncsisága nem befolyásolta az ecuadoriak őszinte örömét, de a gólt törölték. Az epizód ismétléseiből ítélve az oldalsó játékvezető tévesen állapította meg, hogy Montero átlövésekor a labda a gólvonal mögött van. Az eredmény változatlan maradt - 0: 0.

Az utolsó sípszóig az eredményjelzőn nem változtak a számok, bár a brazil csatár, Lucas a 84. percben nem tudta megvalósítani a gólszerzési lehetőséget. A csatárnak nem sikerült a kapu üres sarkába fejelnie a labdát.

A találkozó eredményei szerint a csapatok egy pontot szereztek, de a meccs után az edzői stáb és az ecuadori futballisták panaszkodtak, hogy elvették a csapat kapuját. Ugyanakkor nem megalapozatlanok a 66. percben az epizód értelmezésében a választottbírókkal szemben felhozott vádak.