America's Cup 2016: A Kolumbia - Paraguay Mérkőzés áttekintése

Videó: America's Cup 2016: A Kolumbia - Paraguay Mérkőzés áttekintése

Videó: COPA AMERICA 2016: Costa Rica vs Paraguay FULL 2024, Lehet

A kolumbiaiak a 2016-os amerikai futball-bajnokság kedvencei közé tartoznak. A csoportkör második fordulójában az A kvartettben ezt a csapatot egy másik dél-amerikai csapat - Paraguay - ellenezte.

America's Cup 2016: a Kolumbia - Paraguay mérkőzés áttekintése

A fő hír a kolumbiai válogatott rajongói számára a mérkőzés előtt a kapitány és a csapat vezetője, James Rodriguez jelenléte volt a kezdőben. Ez a Real Madrid játékosa tetteivel befolyásolta végeredményben az eredményjelzőt.

A kolumbiaiak aktívabban kezdték a találkozót. Ennek eredményeként a közönség korai célt látott. A 12. percben James Rodriguez szögletre ment a támadás jobb széléről. A Milan támadója, Carlos Bacca válaszolt az átadásra, és ellenállhatatlanul lőtt a léc alá a kapus vonaláról. Ez a labda volt az első a tornán a kolumbiai csatár számára.

A mérkőzés 30. percében a kolumbiaiak megduplázták előnyüket. James Rodriguez most a paraguayi válogatott kapujába küldte a labdát, és a kapu túlsó sarkában csapkodásra kényszerítette a hálót. Kolumbia válogatottja magabiztosan átvette a vezetést 2: 0. Ezt követően a paraguayiak megpróbálták valahogy javítani játékukat támadásban, de a találkozó első felének gólszerzési lehetőségei közül csak Dario Lescan szabadrúgása különböztethető meg. A kolumbiai Ospina kapus elegáns stílusban visszaverte a labdát a keresztlécbe.

A második félidőben a kolumbiai kapus ismét megmutatta a kapu megmentésének csodáit. Ospina tette az egyik legszebb bajnoki mentést. A 62. percben Paulo Da Silva szögletrúgás után a felső sarokba küldte a labdát, de a teljes magasságig nyújtózó kapusnak sikerült megszereznie a kagylót.

A paraguayiak nem hagyták gól nélkül a pályát. A 71. percben Victor Ayala okos távoli lövéssel küldte a labdát a kolumbiai kapu első kilencébe. Ez a gól még mindig a verseny igazi fénypontja.

Több csapat nem tudta megkülönböztetni magát a mérkőzésen, bár Edwin Cardonának (Kolumbia) ragyogó pillanata volt a gólszerzésre - Paraguayt a kapu mentette meg.

Kolumbia utolsó, 2: 1-es győzelme lehetővé teszi, hogy ez a csapat két meccs után hat pontot szerezzen, és magabiztosan vezessen az A. csoportban. A paraguayiak két találkozó után csak egy ponttal rendelkeznek.