Copa America 2016: Az Uruguay - Venezuela Mérkőzés áttekintése

Videó: Copa America 2016: Az Uruguay - Venezuela Mérkőzés áttekintése

Videó: Uruguay 0 Venezuela 1 (Relato Rodolfo de Paoli) Copa America Centenario 2016 2024, Lehet

Június 10-én Philadelphia adott otthont a csoportkör második fordulójának mérkőzésének a C kvartettben. A nézők tanúi lehettek Uruguay és Venezuela válogatottjai közötti mérkőzésnek.

Copa America 2016: az Uruguay - Venezuela mérkőzés áttekintése

Az uruguayiak, akiket joggal tartanak a 2016-os amerikai bajnokság egyik kedvencének, érthetetlen első meccset vívtak a C kvartettben. Miután vereséget szenvedett a mexikói válogatottal szemben, Uruguay megkérdőjelezte a csoportból való kilépést a rájátszás szakaszába. Ehhez szükség volt a kétszeres világbajnok győzelmére a második forduló mérkőzésén.

Az Uruguay - Venezuela mérkőzés a favoritok enyhe előnyével kezdődött, de a venezuelai kapuban nem voltak nyilvánvaló gólhelyzetek. Csak Edinson Cavani esélyét emelhetjük ki a 15. percben. A PSG támadójának lehetősége volt a tizenhatos közepéről a kapuba lőni, de a labda elmaradt. Az első félidőben az uruguayiak támadásai nem voltak teljesek. A labda birtoklása ellenére Celeste válogatottja nagyon kaotikusnak tűnt az élvonalban.

A venezuelai válogatott felajánlotta az uruguayi ellentámadásokat, és a 36. percben még vezetést is szerzett a meccsen. Salamon Rondon megkülönböztette magát. A Zenit Szentpétervár volt játékosa fejezte be a labdát Uruguay hálójába, miután Musler kapus majdnem egy lövedéket lőtt a füle mögé egy negyven méteres sztrájkból. Fernando a keresztlécre helyezte a labdát, de a labda befejezése után semmivel sem tudta segíteni csapatát. Venezuela 1: 0-ra vezetett.

Az uruguayi válogatott aktívabban kezdte a második félidőt. Az 54. percben Suani csatárának volt esélye kiegyenlíteni az állást. Szöglet beadása után a támadónak lehetősége volt a kapus szögletéből a kaput eltalálni, de az ütés az igazítás fölé esett.

A venezuelai válogatott az egész második félidőt kontrákban játszotta, amelyek közül néhány gólt szerzett. A 68. percben Peneranda egy az egyben ment Muslerával. Az uruguayi kapus elhagyta csapatát a játékban, tükrözve a csatár sztrájkját.

A leállási időben Edinson Cavani két lenyűgöző egyenlítő esélyt hagyott ki. Először a támadó ellenállás nélkül ütötte el a kapu sarkát a büntetőjel területéről, majd közelről nem tudta a kapuba szúrni a labdát.

Az utolsó leállítási percben az uruguayi Muslera kapusa szögletre ment az ellenfél tizenhatosába. A közönség nem látta a Celeste játékosainak hangsúlyos rúgását, a venezuelaiak pedig üres kapura menekültek, de a rúgás után a labda soha nem gurult a kapuba.

A mérkőzés utolsó sípja 1: 0 ponttal rögzítette a venezuelai válogatott győzelmét. Ez az eredmény a győzteseket a rájátszás szakaszába hozta, és az uruguayi csapat elvesztette minden esélyét, hogy folytassa a harcot a rangos trófeáért.