Első Mérkőzés 2014/8/8 FIFA-világbajnokság: Brazília - Chile

Videó: Első Mérkőzés 2014/8/8 FIFA-világbajnokság: Brazília - Chile

Videó: Fifa WC 2006 (VG) Brazil-Chile 4-0 2nd half 2024, Április

Június 28-án egész Brazília a FIFA Világkupa 1/8-s döntőjének első meccsére számított, amelyen a világkupák házigazdája találkozott a chilei válogatottal. A brazilok és a megalkuvást nem ismerő chileiek összecsapása Belo Horizonte városának stadionjában történt.

Első mérkőzés 2014/8/8 FIFA-világbajnokság: Brazília - Chile

A találkozó első perceitől kezdve mindkét csapat kemény küzdelmet vívott az ellenfél ellen a mezőny minden szakaszában. Ez már a rájátszás szakasza volt, így minden erőt egy adott mérkőzésre dobtak. A Mineirao stadion zöld gyepén zajló hatalmi harc szimbóluma Vidal technikájának nevezhető, amelyet Neymar csípőjére fogott. A chileieket megirigyelhették az NHL hokisai.

Ami a játékot illeti, a lelátón lévő nézők nem unatkozhattak. Már a találkozó 18. percében szögletrúgás után a házigazdák nyitották az eredményt. Silva brazil kapitány a szélső kapu felé fejezi a labdát, ahol David Luiz teljesíti a passzt. Az állás 1 - 0 lesz Brazília javára. Ami ebben a pillanatban történt a lelátón, a sportkommentátor olyan kifejezést nevezett, amely bekerül a történelembe: "A lelátón lévő brazilok hatalmas orgazmust éltek át". Ilyen volt a sok rajongó nagy örömteli őrülete. A braziloknak azonban sokáig nem kellett örülniük.

A 32. percben Alexis Sanchez küldte a labdát Cesar kapu sarkába a büntetőterületen kívüli legpontosabb lövéssel. Az 1 - 1 számok világítottak az eredményjelzőn, ami már eksztázisba sodorta a chilei rajongókat.

A találkozó első fele egyenlő pontszámmal zárult.

A második félidőben ugyanez a kemény játék volt megfigyelhető a pályán. El kell ismerni, hogy a brazilok enyhe területi előnyben voltak, de a chileiek veszélyes ellentámadásba lendültek. A csapatoknak volt néhány jó gólszerzési lehetőségük, de az eredményjelző pontszáma nem változott - a mérkőzés fő időpontja 1 - 1-es döntetlennel zárult.

A további 30 percben a brazilok voltak aktívabbak, a chilei csapat utolsó erejével visszavágott. A chileiek hatalmas védelme csodálatra méltó - a brazil csapatnak egyetlen esélye sem volt gólt szerezni. De a chileiek szinte "eltemették" a bajnokság tulajdonosainak minden reményét. A hosszabbítás utolsó perceiben Pinilla szörnyű csapást mért Cesar kapujára. A kapus tehetetlen volt, de a labda a kapufát találta el. Úgy tűnt, hogy a kapufa csengése visszhangzik Brazíliában. Az öttusázóknak nagy szerencséjük van.

A hosszabbítás nem adott gólt, így a csapatok tizenegyes sorozatban rendezték a kapcsolatot. A sport vagyona a bajnokság házigazdáinak oldalán állt - 3 - 2-re nyertek. Ugyanakkor a chileiek végső csapása a kapufát érte. Ismét néhány centiméter választotta el Chile-t a dédelgetett céltól. Ennek eredményeként ez a találat volt az utolsó a játékban. A brazilok bejutnak a nyolcaddöntőbe, és várják a Kolumbia - Uruguay mérkőzés győztesét. A chileiek hazamennek, de senki sem fogja szemrehányást tenni otthon ezeknek a játékosoknak a teljesítményükért. Méltó csapat volt, amitől sajnos a bajnokság búcsúzik.