Copa America 2016: A Brazília - Peru Mérkőzés áttekintése

Videó: Copa America 2016: A Brazília - Peru Mérkőzés áttekintése

Videó: Brasil 0 x 1 Peru ● 2016 Copa América Extended Goals & Highlights HD 2024, Lehet

A brazil válogatott a B csoport utolsó fordulójának mérkőzésén megoldhatja a 2016-os America kupa rájátszásba jutás problémáját. A favoritok ellenfelei a perui futballisták voltak.

Kép
Kép

A Brazília - Peru mérkőzés eredményétől függően az ötszörös világbajnok vagy megszerezheti az első helyet a B kvartettben, vagy akár esély nélkül maradhat az Amerika Kupáért. Meg kellett nyerniük a mérkőzést, hogy biztosítsák a vezetést a csoportban.

A brazilok győzelmi vágya már az első percektől kezdve érezhető volt. A csapat élesen megtámadta a perui kaput, a játékosok közepes és hosszú távolságokból is sok csapást mértek. Philippe Luis, Gabriel, Willian veszélyesen lökte a perui válogatott kapuját, de a kapus megmentette válogatottját. Lenyűgöző védése után az európai klubok vezetői egyértelműen észrevették a perui galese kapusát.

Az első félidő Peru válogatottjára semmi sem emlékezett. Talán a találkozó első felének fő epizódja a játékvezető hibája volt, aki a félidő utolsó perceiben nem rendelt tizenegyest a brazilok kapujához. A találkozó játékvezetője és a második félidőben eredményesen felügyelt, de az első negyvenöt perc után az eredményjelző nullákat égetett.

A perui játékosok kicsit aktívabban kezdték a találkozó második felét. A 49. percben Christian Cueva alkalmazhatott volna egy mércét a brazil tizenhatos közelében, de Alison kapus a közel sarokba parázsolta a labdát.

A 75. perc epizódja egész Brazíliát sokkolta. Raul Ruidiaz Andy Paul kézi beadásával a brazilok kapujába lőtte a labdát. A meccs játékvezetői közül azonban egyik sem figyelt fel kézenfekvő kézjátékra, és a játékvezető magabiztosan mutatott a középpont felé. A perui válogatott 1: 0-ra vezetett.

A találkozó végéig a brazilok megpróbálták megtérülni, de a kívánt eredményt nem sikerült elérni. A brazil válogatott 0: 1-es vereséget szenvedett. Annak ellenére, hogy statisztikailag előnyben voltak a birtoklás és az ütés (a peruiak csak két lövést találtak célba), a brazil válogatott nem tudta legyőzni a megalkuvást nem ismerő peruiakat. Ennek a vereségnek az eredménye a B csoport harmadik helye volt. A peruiak hét ponttal elsőek lettek a nevezett kvartettben.

A brazil válogatott teljesítménye a Copa America 2016 versenyen minden pozícióból kudarcnak tekinthető. A perui válogatott hibásan megszerzett gólja ellenük nem befolyásolta a „sárgák” elhalványult játékát a tornán. Még az Ecuadorral folytatott mérkőzésen is számos probléma merült fel a játék szervezésével kapcsolatban. Ennek eredményeként Brazília gyalázatosan megy haza.