Az Első Olimpiai Hét Eredményei Szocsiban 2014-ben

Videó: Az Első Olimpiai Hét Eredményei Szocsiban 2014-ben

Videó: Феномен Казахов - Фируза Шарипова, Жансая, Рыпакова, Олимпийские игры Казахстан, Рой Джонс 2024, Március

Az első olimpiai hét Szocsiban eseménydús volt. Az éremtáblázat eredményei szerint az orosz válogatott csak a 8. helyet foglalja el.

Olimpiai érmek

Az orosz sportolók összesen 12 érmet nyertek, amelyek közül csak 2 volt a legmagasabb méltóság. Mindkét aranyérmet műkorcsolyában szerezték meg: az oroszok nyerték a csapatversenyt és a sportpárokat, ahol Maxim Trankov és Tatyana Volosozhar kapott aranyat.

Az orosz válogatott ugyanannyi ezüst- és bronzérmet nyert - 5. Ezüstöt Ksenia Stolbova és Fedor Klimov kapta páros műkorcsolyában. Szánhúzó sportágakban Albert Demcsenko kétszer is az ezüst dobogóra került (egyéni bajnokságban és csapatváltóban). Olga Villukhina ezüstérmet nyert a biatlon versenyben. Olga Fatkulina újabb ezüstérmet hozott az orosz válogatottnak, korcsolyában 500 méteres távot futott le.

Olga Graf megszerezte első bronzérmét gyorskorcsolyában, 3000 méteren. Oroszország számára nem vártak bronzérmet Viktor An rövidpályás gyorskorcsolyázóban és szabad stílusban - Alekszandr Szmisljajevben. Az első olimpiai hét utolsó napján Elena Nikitina, aki a csontvázban bronzérmet nyert, örvendeztetett meg. Előző nap, születésnapján, a biatlonista Jevgenyij Garanicsev az egyéni futam után felkapaszkodott a bronz dobogóra.

Az éremtáblázat vezető helyét továbbra is a német válogatott foglalja el, amelynek sportolói már 10 olimpiai érmet kaptak, ebből 7 arany, 2 ezüst és 1 bronz. A második helyet a svájci válogatott szerezte meg, amely 7 díjat nyert, amelyek közül 5 a legmagasabb méltósággal rendelkezett. A kanadai csapat az első három helyezettet zárja, 11 éremmel, amelyek közül csak 4 arany.

Oroszország szintén alulmarad az olyan országokkal szemben, mint Norvégia, az Egyesült Államok, Hollandia és Fehéroroszország. Érdemes megjegyezni, hogy a csapatok közötti különbség nem túl nagy, és az orosz csapatnak minden esélye megvan arra, hogy javítsa pozícióját az éremlistán. Ehhez az orosz sportolóknak a legmagasabb méltóságú érmeket kell kapniuk.