Copa America 2016: A Brazília - Haiti Mérkőzés áttekintése

Videó: Copa America 2016: A Brazília - Haiti Mérkőzés áttekintése

Videó: Brazil vs Haiti 7-1 – Highlights & All goals 2016 Copa America 2024, Lehet

A Copa America 2016 brazil válogatott gól nélküli döntetlennel kezdte a tornát. A második fordulóban az ötszörös világbajnok ellen Haiti válogatottja állt szemben.

Copa America 2016: a Brazília - Haiti mérkőzés áttekintése

A mérkőzés kezdete előtt kevesen tudták volna elképzelni, hogy a címvédett dél-amerikai csapat bármilyen problémát tapasztal a haiti válogatott tornájának egyértelmű kívülállójával. A futballpályán nem volt szenzáció. A brazilok teljes előnyben voltak a játék minden aspektusában. A mérkőzés során a sárga-kékek 20 kapura lőttek, ebből 13 volt a cél. A haitiak kilenc sztrájkkal tudtak válaszolni (négyen elérték a célt). A találkozó végére birtokolt előny 65-35% volt a dél-amerikaiak javára.

A brazilok a várakozásoknak megfelelően aktívan kezdtek. A 14. percben Filipe Coutinho szabadrúgásból származó rúgással nyitotta meg a gólt. Jonas gólpasszát követően a 29. percben megduplázta a brazilok előnyét is. Újabb hat perc elteltével a brazilok pusztítóan hozták az eredményt. A Barcelona védője és a brazil válogatott Dani Alves lógott a tizenhatoson, Renato Augusto pedig a léc alá lőtte a labdát. Az első félidő Brazília 3–0-s győzelmével zárult.

A találkozó második fele eredményesebbé vált. Az 59. percben Gabrielle és nyolc perccel később Lucas illetlenné tette az eredményt - 5: 0 a brazilok javára. Az ötödik gól megszerzése után a haitiiak ki tudták nyomtatni a kedvencek gólját. James Markelin a 70. percben eltalálta Alisson kapuját.

A mérkőzés végén a braziloknak még kétszer sikerült felforgatniuk a haitiakat. A 86. percben Renato Augusto szerzett duplát, és már a leállás idején a torna első mesterhármasát Filipe Coutinho szervezte.

A mérkőzés végeredménye 7: 1 Brazília javára lehetővé teszi, hogy a sárga-kék két meccs után négy pontot szerezzen. A Haiti csapat nulla marad a pontvonalban, és a B csoport utolsó helyére esik.