Uruguay V Costa Rica: Brazília Első Vb-szenzációja

Videó: Uruguay V Costa Rica: Brazília Első Vb-szenzációja

Videó: 2009 (November 18) Uruguay 1-Costa Rica 1 (World Cup Qualifier).mpg 2024, Lehet

Június 14-én Fortalezában, a Castelan Stadionban kezdődtek a mérkőzések a brazíliai FIFA Világkupa egyik legnehezebb csoportjában. A D kvartettben Dél-Amerika regnáló bajnokai, az uruguayiak találkoztak Costa Rica válogatottjával.

urugvai_costa-rica

A mérkőzés első fele sok gólhelyzetben nem különbözött egymástól. A semleges szurkolóknak joguk volt elismerni, hogy ez a torna egyik legunalmasabb fele volt. Azonban a mintegy 64 000 nézőt befogadó stadionban egy gólra sor került. A világ egyik legjobb csatára, az uruguayi csatár, Edinson Cavani tizenegyesből nyitotta a gólt. Uruguay megszerezte a vezetést 1 - 0. Úgy tűnt, hogy a szünet után a dél-amerikaiak megszorítják az ellenfelet. De a valóságban minden másképp alakult.

A második félidőben Costa Rica mintha más csapat lett volna. Közép-Amerika képviselőinek érdekes támadásai kezdtek kiderülni, és az uruguayiak nem mutattak semmit elöl. Az 54. percben Campbell gólja egészen természetes volt. A Costa Rica-i játékos a tizenhatoson kívülről lőtte Muslera kapust.

Három perccel később Duarte 2 - 1-re vezeti Costa Ricát. Ez az esemény már sokkot okozott az uruguayi csapat számára. Utóbbinak három perc alatt kétszer sikerült kihagynia.

El kell ismerni, hogy az uruguayi válogatott két kapott gól után semmit sem tudott létrehozni az ellenfél kapujában. Éppen ellenkezőleg, a 84 perc végzetes volt a dél-amerikaiak számára. Urenya csere a harmadik gólt az uruguayi büntetőterületen elért átható passz után. 3 - 1 Costa Rica javára.

A játékvezető utolsó sípja rögzítette a világkupa első három játéknapjának fő szenzációját. A Costa Ricans csapatának sikerült 3 - 1-re legyőznie az uruguayi válogatottat.