Európa Liga 2015-2016: A Fenerbahce - Lokomotiv Mérkőzés áttekintése

Videó: Európa Liga 2015-2016: A Fenerbahce - Lokomotiv Mérkőzés áttekintése

Videó: Lokomotiv vs Fenerbahçe 2024, Lehet

Az UEFA Európa Liga 1/16 mérkőzései február 16-án kezdődtek. Az orosz futballrajongók számára az első rájátszásbeli összecsapás különösen érdekes volt. A „Lokomotiv” főváros Isztambulba ment, hogy szembeszálljon a „Fenerbahce” -val.

Európa Liga 2015-2016: a Fenerbahce - Lokomotiv mérkőzés áttekintése

Néhány futballszakértő elvárásaival ellentétben a Fenerbahce és a Lokomotiv mérkőzése nyugodt tempóban kezdődött. A török futballisták nem gyakoroltak nyomást az egész pályán, mint általában a házigazdák esetében. A találkozó első tizenöt percére csak egy gólszerzési lehetőség emlékezett. A csatolt szárnyas "Fenerbahce" Robin Van Persie csatár nem tudta a kapuba juttatni. Ezt követően a törökök továbbra is a szélső takarmányokat használták, amelyek közül az egyiket még mindig gól koronázta.

A mérkőzés 18. percében a Fenerbahce középpályása, Souza válaszolt a kapus környékén lévő lombkoronára. Az isztambuli klub játékosa fejével küldte a labdát a "Loko" kapujába. Guilherme-nek nem volt esélye az ütés parírozására, de a Lokomotiv kapusa nem a kijáratnál játszott maga az adogatás pillanatában, ami előre meghatározta a meccs pontszámának nyitását.

A gól megszerzése után a játék megnyugodott. A Lokomotiv futballistái nem tudták jelentősen növelni a támadást a szünet előtt, ami jelezte a klub gyenge készségét a szezon folytatására. A török futballisták szintén nem hoztak létre pontszerző helyzeteket a moszkvaiak kapujában, bár egyértelmű területi előnyük volt.

A második félidőben nem történt minőségi javulás a Lokomotiv játékában, és a Fenerbahce játékosai továbbra is hangsúlyozták az ellenfél kapujának fenyegetését a tizenhatos területére történő lótáplálással. Területileg a török játékosok felülmúlták a riválisot. A „Fenerbahce” minden vonalon erősebbnek látszott, mint az orosz játékosok.

A második félidő logikus eredménye a Guilherme elleni második gól volt, amelyet ugyanaz a Souza szerzett. A brazil egy csuklós passz után újabb kaput végzett a kapus határaival. Az eredményjelző kiábrándítóan világított 2: 0, nem a házigazdák javára. Souza a 72. percben megszerezte a második gólt.

Egy elhibázott labda után Loko kevésnek és unalmasnak tűnt a támadásban. A hazaiak gólt lőhettek volna. Különösen riasztó volt már a kompenzált időben. Guilherme kapus és a keresztléc azonban a vendégeknél játszott.

A mérkőzés végeredménye 2: 0 a „Fenerbahce” javára tükrözte a házigazdák igazi előnyét. Most Igor Cserevcsenko vádjainak egy hét múlva Moszkvában lesz a visszavágó mérkőzése.