Az Olympiacos - Krasznodar Mérkőzés áttekintése 2019.08.21

Videó: Az Olympiacos - Krasznodar Mérkőzés áttekintése 2019.08.21

Videó: Видеообзор матча «Велес» (Москва) – «Краснодар-2» 2024, Április

Az FC Krasnodar képviseli Oroszországot a Bajnokok Ligájában 2019-ben. A klub következő riválisa pedig a görög Olympiacos volt. Az első küzdelemre Görögországban került sor. A mérkőzés összes eseményéről ebben az áttekintésben olvashat.

Az Olympiacos - Krasznodar mérkőzés áttekintése 2019.08.21

Az előző szezonban az azonos nevű városból érkező FC Krasnodar a harmadik helyet szerezte meg az orosz labdarúgó-bajnokságban, és megkapta a jogot, hogy Oroszországot képviselje a Bajnokok Ligájában. Az orosz klub első riválisa a portugál Porto volt. Összességében nyert, Krasznodar továbbjutott. A csapat következő riválisa a görög Olympiacos volt. A krasznodari szurkolók a kétfordulós mérkőzés pozitív eredményét remélték. Győzelem esetén az orosz klub bekerült a Bajnokok Ligája csoportkörébe.

Szerda este Görögország játszotta az első két tervezett mérkőzést az Olympiacos ellen. Krasznodar a következő összeállítással lépett pályára - Safonov, Ramirez, Fjoluson, Spayich, Petrov, Namli, Cabella, De Vilhena, Wanderson, Kambolov, Berg.

Az első percektől kezdve a játék nem az orosz klub javára ment. A krasznodari játékosok sok hibát vétettek a passzban, és ritkán közelítették meg az ellenfél kapuját. Az Olympiacos magabiztosabban járt el, és gyakran kapura verte Matvey Safonovot. A kapus sok labdát elkapott vagy eltalált. De a 30. percben a görög Guerrero klub csatárának kiváló gólt sikerült rúgnia a kapu sarkába, és az állás 1: 0 lett a házigazdák javára. Remy Cabella ezeket a pillanatokat a krasznodari versenyen megsérült, és kényszerű cserére került sor. Ehelyett Christopher Olsson lépett pályára.

Sőt, az Olympiacos gólt szerezhetett volna az első félidőben. De egyes epizódokban Krasznodar csak szerencsés volt. Támadásban az orosz klubra nem figyeltek fel semmi figyelemre méltó módon az első félidőben. Csak veszélyes ütés érkezett Wanderson részéről.

A második félidőben a Krasznodar támadásban jobb lett. De a csapat nagyon fáradt volt, és védekezésben nem annyira összeszedetten viselkedtek. Még a cserék sem tudták megváltoztatni a sikertelen küzdelem menetét. De az Olympiacos teljes mértékben játszotta a cserét. A támadó futballista, Rangelovich pályára lépett, és néhány perc múlva egyszerre két gólt krétázott. Először 78 perc alatt két gólra növelte az Olympiacos előnyét, majd 85 perc alatt vereséget hozott. A mérkőzés utolsó pontját a középpályás Podense tette, aki a 89. percben Szafonov ellen megszerezte a negyedik gólt.

Így a találkozó Krasznodar vereségével ért véget 4: 0 pontszámmal. A visszavágóra egy héttel később Krasznodarban lesz, de az első meccs után elég nehéz csodát várni az orosz csapattól. Az Olympiacos sokkal jobban játszott és megérdemelte a győzelmet. A krasznodari futballisták nem voltak készek a Bajnokok Ligája döntő mérkőzéseire. Nincs elegendő tapasztalatuk az ilyen találkozókon. Összesített vereség esetén Krasznodar az Európa Liga csoportkörébe lép.