Jégkorong-világkupa 2019: A Lettország - Oroszország Mérkőzés áttekintése

Videó: Jégkorong-világkupa 2019: A Lettország - Oroszország Mérkőzés áttekintése

Videó: Jégkorong Divizió I VB Lengyelország vs Magyarország 2018.04.26. 1080i teljes mérkőzés 2024, Április

2019. május 18-án az orosz jégkorong-válogatott ötödik mérkőzését játszotta a szlovákiai világbajnokságon. Ilya Vorobyov védőnőit a lett hokisok ellenezték, akik még nem vesztették el esélyeiket a vb döntő szakaszába jutásért. A játék makacs és kompromisszummentes volt.

Jégkorong-világbajnokság 2019: a Lettország - Oroszország mérkőzés áttekintése

A lett válogatott rájátszásába jutás esélyeinek megőrzése érdekében pontokat kellett venni az orosz csapattól. A balti hokisok jól hangolódnak a közelgő mérkőzésre, amely az első váltásokból kiderült.

A játék kezdeti szakasza a lettek nagy nyomására zajlott. Az orosz válogatott jégkorongozóinak tetemes problémái voltak a saját zónájukból való kijutással. A három Ovechki - Kuznetsov - Barabanov első cseréje után azonban a játék a lett válogatott kapujába költözött. A washingtoni légiósok nem engedték a letteknek, hogy elhagyják saját zónájukat, ami veszélyes pillanatokat teremtett. Az oroszok ilyen tevékenysége nem vezetett elhagyott koronghoz.

Az időszak közepén megkezdődött a költöztetés. Eleinte a válogatottak egyenlő, de hiányos összeállításban (négy-négy) játszottak, majd az oroszok ismét távoztak. Amikor négy ellen játszott a három ellen, a lett válogatottnak sikerült megnyitnia az eredményt a mérkőzésen. A 11. percben Oskar Tsibulskis szerzett gólt, eltalálta Andrej Vaszilevszkij kapujának közeli szögletét. A Tampa Bay Lightning kapusának nem sikerült áttelepülnie a lettek gyors átigazolása miatt. Az oroszok kapujának sarka védtelen maradt.

Hamarosan az orosz válogatott megkapta a lehetőségét, hogy megtérüljön. Ilya Vorobyov töltései négy percig a többségben játszottak. Ez alatt az idő alatt rohamos támadások érték a lett csapat kapuját. Nyikita Kučerov és Gusev eltalálta a keretet, Alekszandr Ovecskin többször is veszélyesen dobta a célt. Mindezek a kísérletek nem vezettek célhoz. A lett válogatott hősiesen állt fel.

Az időszak végén az oroszok többet kihagyhattak volna egy veszélyes ellentámadásból, de Andrej Vaszilevszkij megmentette a csapatot. A bajnokságban először veszített az orosz válogatott a mérkőzés során. A szünet előtti sziréna előtti számlálás nem változott. Lettország vezetett 1: 0-ra.

A második periódus elején az oroszok ki tudták egyenlíteni az állást. Dmitrij Orlov erőteljes távoli lövése elérte a célját. A Washington Capitals védőjének mindössze 27 másodpercre volt szüksége a bedobástól az eredményjelző egyenlítéséhez.

Az időszak 4. percében az ügyesebb jégkorongozók előnye érintett. Az orosz többségi brigád Evgeny Malkin vezetésével szervezte a második korongot a lett hokisok ellen. Nyikita Gusev Jevgenyij Dadonov átigazolásával kitűnt. A gól után továbbra is az oroszok domináltak. A „piros autó” sokat és veszélyesen támadott, aminek eredményeként a lett gól harmadik lett a lett válogatott ellen. Ezúttal az aktuális torna gólkirálya, Nyikita Kucherov ért egyet a kapussal.

Az orosz válogatott időszakának vége gyűröttnek bizonyult. Ennek oka két törlés volt, amelyek miatt a hazai hokisok kénytelenek voltak befejezni a második húsz percet három együtt, öt rivális ellen. Az oroszok védelme kitartott, a szünetig tartó szirénáig maradt a 3: 1.

Az utolsó időszakban a nézők nem látták az elhagyott alátéteket. A gólhoz legközelebb Nikita Kucherov és Dmitry Orlov orosz hokisok voltak, de ezeknek a hokisoknak a dobásaiból hiányzott a pontosság. A lett válogatott játszotta a kapu keretét. A mérkőzés végeredménye 3: 1 az orosz válogatott javára lehetővé tette a hazai játékosok számára, hogy megszerezzék az ötödik győzelmet a tornán, amelynek köszönhetően az orosz csapat megtartja a 2019. évi világbajnokság B. csoportjának első sorát a táblázatban..