Jégkorong-világbajnokság 2019: A Kanada - Németország Mérkőzés áttekintése

Videó: Jégkorong-világbajnokság 2019: A Kanada - Németország Mérkőzés áttekintése

Videó: Gyerekvilágbajnokság Döntő. U12. 2018.04.14-15 Németország - Kanada 2024, Április

2019. május 18-án a kanadai jégkorong-válogatott az ötödik meccsét játszotta a 2019-es Világkupa csoportkörében. A kanadaiak ellenfelei német sportolók voltak, akik négy korábbi meccset nyertek Kassán. A koreai olimpiai játékok helyettes bajnokai elhatározták, hogy pontokat vesznek a jeles kanadaiaktól.

Jégkorong-világbajnokság 2019: a Kanada - Németország mérkőzés áttekintése

A mérkőzés kezdete előtt a német válogatott a torna mindössze két csapata közé tartozott, amely megnyerte első négy mérkőzését. Ez lehetővé tette, hogy a németek magabiztosan érezhessék magukat a világbajnokság A. csoportjának rangsorában. A kanadai hokisok szenzációsan elvesztették első meccsüket a finn válogatottal szemben, majd háromszor ünnepelték a sikert. Az ötödik forduló győzelme nagyon fontos volt a jégkorong alapítói számára. Ebben az esetben a "juharlevelek" egy személyes találkozó eredményei alapján megkerülik a táblázatban szereplő németeket.

A Kanada csapat aktívan kezdte a mérkőzést, amire számítani lehetett. A tengerentúli szakemberek előnyben voltak a játék kezdetén, ami két perces eltávolítást eredményezett a németeknél. A kanadaiak a torna legjobb csapataként a többség megvalósítása érdekében éltek a lehetőséggel. Az Ottawa Senators vezetője és a Tom Chabot torna egyik legcsillagosabb kanadai játékosa Jonathan Marchesso passzával pontos lövésével nyitotta meg a pontozást.

Az elhagyott korong után a német hokisok megpróbáltak pontosabban játszani. A védekezésben a németek óvatosan jártak el. Ugyanakkor a vesztes hokisok sem feledkeztek meg a támadásról. A németeknek esélyük volt kiegyenlíteni az állást. A tengerentúli hokisok az első időszakban kétszer vonultak nyugdíjba, de sikerült szárazon tartaniuk a kapukat. A második eltávolítás vége után a kanadaiak megszerezték második góljukat. Mark Stone kihasználta a zavart a német válogatott kapujában, és kétgólos előnyt adott ki csapata számára. Az időszak végéig a pontszám nem változott - a kanadaiak nyertek 2: 0-ra.

A német válogatott aktívan kezdte a második periódust, de a kanadaiak ismét betaláltak. A gólszerzés lehetőségét maguk a németek adták, akik ismét megsértették a szabályokat. A kanadai válogatott játékosan realizálta a számbeli többséget. Több gyors és pontos passz után Mark Stone került ki a dobásból, és nem hagyott ki előnyös helyzetből. Lehetetlen magabiztosan kijelenteni, hogy a kanadai válogatott javára 3: 0 volt az állás, de az észak-amerikai jégkorongozók nagyon eredményesen használták ki minden pillanatukat.

Az időszak közepén a német válogatottnak is volt esélye a többségben játszani, ám a németek nem hoztak létre veszélyes helyzeteket a juharleveles kapus kapujában.

Az időszak végén az észak-amerikai hokisok ismét megengedték a németeknek, hogy játsszák a többséget. A német válogatott újabb kísérletet tett. Tisztelt Yasin Alice, eltalálva a kaput a félzónából. Körülbelül két perc volt hátra az időszak végéig. Úgy tűnt, hogy ez a korong növeli a bizalmat a németek számára, de a kanadaiak azonnal megszervezték negyedik góljukat. Mark Stone kihasználta a német védők összehangolatlan cselekedeteit, és mesterhármast ért el a meccsen. A végeredmény a második harmad végén 4: 1 Kanada javára.

A harmadik harmad első öt percében Anthony Manta megszerezte a dupláját, lehetővé téve a kanadaiak számára, hogy nagyot hozzanak az eredményhez - 6: 1. Ezt követően a német válogatott végül minden esélyét elvesztette, hogy ragaszkodjon az eredményhez, és a kanadai válogatott folytatta a vereséget, így góljaik pontszáma nyolcra nőtt. Sam Reinhart és Anthony Cirelli kitűnt góljaival az észak-amerikai hokisokban.

A végeredmény 8: 1 a kanadai válogatott javára lehetővé tette a tengerentúli hokisoknak, hogy elmozdítsák a németeket a bolygó bajnokság tabellájának második vonaláról az A csoportban.