Jégkorong-világbajnokság 2019: A Svédország – Oroszország Mérkőzés áttekintése

Videó: Jégkorong-világbajnokság 2019: A Svédország – Oroszország Mérkőzés áttekintése

Videó: Magyarország - Svédország 3-4 H 851 2019 04 06 2024, Április

A jégkorong-világbajnokság Szlovákiában rendezett csoportkörének utolsó mérkőzésén az orosz válogatottat az egész torna egyik fő favoritja - Svédország csapata - ellenezte. A B csoport táblázatának felső részében a helyek végső eloszlása a játék eredményétől függ.

Jégkorong-világbajnokság 2019: a Svédország – Oroszország mérkőzés áttekintése

A B-csoportban rendezett utolsó mérkőzés előtt az orosz jégkorong-válogatott a 2019-es világkupán megszerezte az első helyet. Az oroszok utolsó riválisa a csoportkörben svéd jégkorongosok voltak. Ez a skandináv csapat számos csillagát elhozta a tornára. Ezért a figyelt játék az egyik legérdekesebbnek tűnt az előzetes szakasz tornán.

A játék a csapatok kölcsönös vágyával kezdődött a korong birtoklása iránt. A találkozó első öt percében a közönség nem látott gólszerzési lehetőséget. A svéd válogatott gyakrabban támadott helyzetben. Az oroszok megpróbáltak ellentámadni. A 8. percben változott az állás. A skandináv hokisok tevékenysége a külföldi zónában egy elhagyott koronghoz vezetett. Markus Petterson lövése a kék vonalról a Colarodo Avalanche kapitányát, Gabriel Landeskogot találta el. A svédek csillagközéppontjától kezdve a héj rikochetett Andrej Vaszilevszkij kapujába. Svédország 1: 0-ra vezetett.

Egy elmaradt korong után az oroszok megpróbáltak aktívabban játszani egy idegen zónában, de ez nem a Markstrem kapujához vezetett veszélyes pillanatokhoz, hanem Szergej Andronov eltávolításához. A csatár CSKA egy idegen zónában bottal akasztotta meg az ellenfelet, és megérdemelt két percet kapott. Az oroszok példaértékűen játszottak kisebbségben, nem engedték a svédeknek, hogy növeljék a pontszámot.

Néhány perccel később Kirill Kaprizov bírságot kapott. Az oroszok ismét két perc játékot kerestek egyenlőtlen összetételben a támadási zónában. A skandináv hokisok feszültséget keltettek Vaszilevszkij kapujában, de a tampai Bay kapusa a védelem segítségével nem engedett második gólt.

Az első harmad 1: 0-s eredménnyel zárult Svédország javára. A skandináv hokisok jobban néztek ki a játék első húsz percében, gyakrabban lőttek kapura, és területi és játékelőnyük volt.

A második periódusban a játék drámai módon megváltozott. Az orosz válogatott az első percben kiegyenlítette az eredményt. A három Gusev - Anisimov - Kucherov ideális támadást állított fel passzaival, ezt követően a chicagói csatár egyenlített. A svédek elleni második gólt az oroszok szervezték 4 perc elteltével. Mihail Szergacsev dobását a kék vonalról Evgeny Dadonov zárta, akinek ősszel sikerült leváltania a klubot és megváltoztatni a korong repülési irányát. A Florida Panthers támadója számára ez a gól már a hetedik volt a tornán.

A 9. percben az orosz hoki elmúlt évtizedének két fő sztárja hűvös kombinációt játszott. Evgeny Malkin gólpasszt adott Alekszandr Ovechkinnek, ezután a washingtoni támadó Yakub Markstremet harmadszor is megadásra kényszerítette.

Az orosz válogatott továbbra is széttépte a svéd védelmet. A 15. percben Kirill Kaprizov szerezte első gólját a 2019-es világbajnokságon, aki közvetlenül Kuznyecov bedobása után dobott. 4: 1 az orosz válogatott javára. Talán ez a cél végül megtörte a svédeket. Az időszak végéig a skandinávok még kétszer, egy percen belül megegyeztek. Először Mihail Grigorenko, majd a pittsburghi támadó, Jevgenyij Malkin szerzett gólt. A mérkőzés végeredménye két periódus után 6: 1 az orosz válogatott javára.

Az utolsó időszakban a közönség még négy gólt látott. Közülük hármat svéd hokisok szervezték. A 13. percben William Newlander csökkentette a különbséget, ezzel 6: 2 lett az állás. Az oroszoknak kevesebb mint egy perc kellett a válaszadáshoz. Dmitry Orlov válaszolt szerzett korongjával. Ezt követően végre kiderült, hogy a találkozó győztese az orosz csapat lesz. Talán ez ellazította a hazai hokisokat. Ilya Vorobjov vádjai még kétszer is megengedték az utolsó három percet. Ekman-Larson és Klingberg svéd védők kitűntek.

A találkozó végeredménye 7: 4 az orosz válogatott javára. Ez az eredmény lehetővé tette csapatunk számára, hogy magabiztosan megnyerje a B csoportot. Az oroszok riválisai a nyolcaddöntőben az amerikai válogatottak lesznek.