Jégkorong-világbajnokság 2019: A Svájc - Oroszország Mérkőzés áttekintése

Videó: Jégkorong-világbajnokság 2019: A Svájc - Oroszország Mérkőzés áttekintése

Videó: Gólösszefoglaló EL 40 - DEAC - FTC-Telekom 1:4 20211008 2024, Április

A szlovákiai jégkorong-világbajnokság csoportkörének két utolsó fordulójában az orosz válogatottnak komoly riválisokkal kellett játszania. A bajnokság szabályzata szerint május 19-én Ilya Vorobjov vádjai találkoztak a svájci válogatottal, amely csapat öt győzelem során négy győzelmet aratott.

Jégkorong-világbajnokság 2019: a Svájc - Oroszország mérkőzés áttekintése

A svájci válogatott méltó alakulatot hozott a szlovákiai jégkorong-világbajnokságra. Az NHL-ben klubjaiktól felszabadult nemzeti csapat összes vezetője bekerült az európaiak sorába. Legalább két svájci ötös félelmetes erőt jelentett.

A találkozó kezdete az oroszoknál maradt. Már az első váltásukkor a svájci hokisok kisebbséget szereztek, de a "piros autó" nem tudta megvalósítani a számbeli előnyt. Ezt követően az oroszok továbbra is aktívan játszottak, ennek köszönhetően a svájciaknak problémái voltak a zónájukból való kijutással. A találkozó 4. percében Dmitrij Orlov önállóan futott a svájci válogatott kapusának kapujába, de nem tudott gólt szerezni. A védő ilyen aktív fellépése nem múlt el nyom nélkül - a "chicagói" támadó, Artem Anisimov fejezte be a korongot Ginoni kapujában. Oroszország 1: 0-ra vezetett.

A gól után nőtt az oroszok területi és játékelőnye, azonban a közönség az első harmadban nem látta a második korongot. Csak a húsz perc második felében kezdtek a svájciak helyesen támadni Alexander Georgiev kapujára.

Az időszak utolsó részében a svájci válogatott vagyonba helyezheti magát, amit az oroszok két eltávolítása megkönnyített. A mérkőzés névleges házigazdáinak veszélyes dobásai ellenére az orosz csapat kapui a szünetig tartó szirénáig sértetlenek maradtak.

A csapat a második periódust négyfős játékkal kezdte. A svájciak számbeli előnye nem tartott sokáig, és nem vezetett veszélyes támadásokhoz. Azonban hamarosan Ilja Vorobjov vádjai ismét távoztak. A svájciak számbeli többsége éles volt, de a New York Rangers kapusa továbbra is érintetlenül tartotta a kaput. Talán Alekszandr Georgiev volt a legjobb játékos az orosz válogatottban a második időszakban. A fiatal kapus többször mentette meg az orosz válogatottat egy elkerülhetetlen góltól.

A 7. percben az eredménytáblán még változott az eredmény. A hazai szurkolók számára ez örömteli volt, mert Nyikita Kučerov, barátja, Nyikita Gusev átigazolásával elütötte Ginoni kapuját, ezzel megszerezve személyes tizenharmadik pontját a tornán a kapu + passz rendszeren.

A periódus második fele kétélű támadásokban telt el, de a pontszám nem változott. A svájciak 0: 2 mögött voltak. Az időszak végén a szenvedélyek forrni kezdtek. A csapatok durvaságuk miatt kölcsönös eltávolítást szereztek, ami hiányos, de egyenlő összetételben vezetett a játékhoz az utolsó húsz perc elején.

Az orosz csapat szépen, a saját kapujára figyelve töltötte a harmadik harmadot. Viszonylag kevesebb esély adódott Georgiev és Ginoni kapujában, mint a találkozó első szakaszaiban. Az oroszoknak játékelőnyük volt, inkább kapura lőttek. Nikita Gusev nagyszerű esélynél kihagyta a gólszerzési lehetőséget. A Las Vegas előre dobását a léc tükrözte. 5 perccel a játék vége előtt a Toronto Maple Leafs védője, Nikita Zaitsev kiváló passzt adott Artjom Aniszimovnak, ezt követően a középcsatár átirányította a fordulót Nikita Kucherovra. A Tampa támadója egy az egyben ment a kapussal, és pontos volt. Ez a gól volt az utolsó a meccsen.

Az oroszok a találkozó utolsó négy percét kisebbségben töltötték (kétszer vonultak vissza). A svájciak kicserélték a kapust a hatodik mezőnyjátékosra, de nem tudtak gólt szerezni. A mérkőzés utolsó másodpercében a bár hazai hokisoknál játszott.

A konfrontáció végeredménye 3: 0 az orosz válogatott javára. Ez az eredmény lehetővé tette az oroszok számára, hogy a B csoport rangsorának tetején maradjanak.