Videó: Jégkorong-világbajnokság 2019: Az Oroszország - Cseh Köztársaság Mérkőzés áttekintése

Videó: Jégkorong Divizió I VB Magyarország vs Nagy Britannia 2018.04.28. 1080i Teljes mérkőzés 2024, Lehet

2019. május 13-án, a szlovákiai jégkorong-világbajnokságon az orosz válogatott először találkozott a legjobb 6 ellenfelével. A csoportkör harmadik fordulójában az oroszoknak meg kellett küzdeniük a cseh válogatottal, amely a bajnokság első két mérkőzését megnyerve Svédország és Norvégia csapatait győzte le.

Jégkorong-világbajnokság 2019: az Oroszország - Cseh Köztársaság mérkőzés áttekintése

Az Oroszország - Csehország mérkőzés a 2019-es jégkorong-világbajnokságon a pozsonyi csoportban az egyik legérdekesebb volt a csoportkörben. Milos Riha vádjai jó névsort tartalmaznak, amelyben a játékosok fele a Nemzeti Jégkorong Ligából érkezik. Ezért senki sem várta el, hogy az orosz sztárok könnyű meccset vívjanak a cseh csillagok ellen.

Mindkét csapat óvatosan kezdett játszani, minimalizálva a hibákat a védelmi vonalban. A közönség az első percektől kezdve nem látta az ellenfél kapujára irányuló támadások rohamát. A jégpályán nagy figyelmet fordítottak az erőbirkózásra, összességében egyenlő játékkal. A kapura lövések statisztikája azt jelzi, hogy nincs előnye az egyik csapatnak a másikkal szemben.

A 14. percben a közönség még mindig látta az első gólt. Az elhagyott korongot orosz játékosok szervezték, akik egy szezont töltöttek a KHL-ben. Az SKA bal védője, Dinar Khafizullin a bal oldalról csodálatos passzt adott az üres jégre, ahonnan Szergej Andronov, a CSKA moszkvai támadója ellenállhatatlanul kapura dobott. Az eredménytábla 1: 0-ra világított, ami kellemes az oroszok számára. Andronov korongjának másik asszisztense Ivan Telegin volt.

Nem sokkal a gól megszerzése után az oroszok tizenegyest szereztek. Evgeni Malkin kétperces büntetést kapott, de a csehek nem tudták kihasználni az adott előnyt. Úgy tűnt, hogy az orosz csapat fő feladata az elfogadható pontszám fenntartása a szünet előtt. Ennek érdekében Ilja Vorobjov vádjai megbirkóztak. Andrej Vaszilevszkij az első húsz percben érintetlenül tartotta kapuját.

A cseh válogatott aktívan kezdte a második periódust, de az orosz válogatott „szárazon” tartotta a kapuját. Ezenkívül az első veszélyes pillanatot az oroszok hozták létre. Nikita Kucherov majdnem felülmúlta a cseh kapust, beengedte a korongot a kapus pajzsa alá, de a védő nem engedte, hogy a lövedék átlépje a szalagot.

Négy perccel a második harmad kezdete után az oroszok lehetőséget kaptak arra, hogy többségben játszanak. Ezúttal nem lehetett játszani a gólszerző támadást. Néhány perccel később Gusev négyszemközt hozta Kucherovot a kapussal, de a cseh kapus őre nem engedte, hogy az NHL utolsó szezonjának gólkirálya a kapuba üssön. A gól később következett be - maga Nyikita Kučerov egy gyermekkori barát asszisztenseként tevékenykedett, majd a las vegasi támadó, Gusev megszerezte a mérkőzés második gólját.

A periódus végén a csehek több veszélyes momentumot is létrehoztak, amelyek között Vaszilevszkij ellen egy az egyben szerepelt. Az orosz válogatott kapusa azonban nem engedte, hogy a Cseh Köztársaság egyik jeles csatára kitűnjön. A mérkőzés negyven percének végén az orosz válogatott 2: 0-ra nyert.

A harmadik harmad elején az orosz csapat kisebbséget szerzett. Ivan Telegin felesleges eltávolítást kapott. Az orosz válogatott két percig tartott ki egyenlőtlen összetételben. Öt-öt meccsen a csehek továbbra is aktívak voltak a zónánkban. Amikor Andrey Vaszilevszkij kapus tehetetlen volt, a keresztléc és a léc megmentette az oroszokat.

Az oroszok számára az időszak legveszélyesebb pillanatának Ilya Kovalchuk lövését tekinthetjük, aki megrázta a cseh kapufát.

A találkozó utolsó perceiben a csehek a kapust helyettesítették egy mezőnyjátékossal, hogy kétgólos hátrányt játszanak. Ehelyett a harmadik gól került az amúgy is üres kapujukba. A találkozó utolsó percében a Toronto védője, Nikita Zaitsev eredményes lövést szerzett zónájából. A mérkőzés végeredménye 3: 0 az orosz válogatott javára. Ez az eredmény lehetővé teszi, hogy Ilya Vorobyov osztályai a világbajnokság első három mérkőzésének eredményeit követően a lehetséges kilencből kilenc pontot szerezzenek.