MFM-2016: A Finnország - Oroszország Mérkőzés áttekintése

Videó: MFM-2016: A Finnország - Oroszország Mérkőzés áttekintése

Videó: Finnország - Oroszország | nEURO2020 (B csoport) 2024, Április

December 28-án az orosz ifjúsági jégkorong-válogatott második meccsét játszotta a helsinki világbajnokságon. Az oroszok riválisai voltak a torna házigazdái, akik az első találkozón 6: 0-s eredménnyel verték a fehéroroszokat.

MFM-2016: a Finnország - Oroszország mérkőzés áttekintése

A mérkőzés kezdete a Suomi hokisoké volt. Erre számítottak, mert a finnek hazai jégen játszanak, és csoportjuk egyik kedvencei. A finn válogatott ilyen nyomásgyakorlása meghozta gyümölcsét. Már a találkozó ötödik percében a finn hokisok Sebastian Aho gólja után megszerezték a vezetést. Riválisaink gyors támadása Georgiev kapura lövését eredményezte, de kapusunk elhárította a korongot, de a Suomi csatár már a szélen várta a célt, aki kagylót küldött a kapuba.

Egy elhibázott gól után az oroszok megpróbálták átvinni a játékot a házigazdák térfelére. Ennek eredményeként Bragin kórtermeinek sikerült eltávolítást szerezniük. A számbeli többséget Kirill Kaprizov realizálta a hetedik percben.

Az időszak végét újabb korong jellemezte Oroszország ellen. Amikor a szünet előtt alig több mint egy perc volt hátra a játékból, Fin Patrick Laine javította a korongot a kapuba a kék vonalról leadott lövés után. A szünetben 2: 1-re mentek a csapatok Finnország javára.

Az orosz válogatott zsinórban három büntetővel kezdte a második periódust. Az első többségben a finn hokisok növelték előnyüket az eredményben (3: 1). De az oroszok jellemet mutattak. Bragin gárdája kisebbségben lőtt gólt, majd kétszer is eltalálta Finnország kapuját, még egy játékossal. Andrey Svetlakov, Pavel Kraskovsky és Vladislav Kamenev megkülönböztették egymást. De nem ez volt a cél az időszakban. Az oroszok megszerezték az ötödik gólt is. A gólt Alexander Polunin szerezte. Így az oroszok az 1: 3-as állás második töréséig a számukra az eredménytáblára helyezték a javukat - 5: 3.

A finn válogatott ismét aktívan kezdte az utolsó húsz percet, aminek eredményeként a negyedik gól az oroszok ellen született. Alexi Saarela megkülönböztette magát. Az elmaradt gól után az orosz válogatott jelentősen hozzátette a játékot, az oroszok egyre gyakrabban szorították a kapuba a finn válogatottat. Az 54. percben Radel Fazleev megszerezte a hatodik gólt a finnek ellen.

Az utolsó sípszóig az eredménytábla pontszáma nem változott. Az orosz válogatott nehéz győzelmet aratott Finnország felett 6: 4-es pontszámmal, karaktert mutatva és megmutatva harci tulajdonságait.