Bajnokok Ligája 2015-2016: A "Benfica" - "Zenith" Mérkőzés áttekintése

Videó: Bajnokok Ligája 2015-2016: A "Benfica" - "Zenith" Mérkőzés áttekintése

Videó: Bajnokok Ligája 2015-2016: A
Videó: Zenit 1-2 Benfica All Goals & Highlights 09-03-2016 Champions League 2024, Április

A 2015–2016-os szezonban a Zenit játékosai sikeresen túljutottak a Bajnokok Ligája csoportkörén. A rájátszás első fordulójában az orosz szurkoló számára ismert portugál Benfica lett a futballisták riválisa a Neva partjáról.

Bajnokok Ligája 2015-2016: mérkőzés áttekintése

A Benfica és a Zenit összecsapásán nem volt kedvenc: mindkét klubnak azonos esélyei voltak az Óvilág legrangosabb klubfutballtornájának negyeddöntőjébe jutásért. A mérkőzés első felének végeredménye logikusnak tűnt - gól nélküli döntetlen volt az eredményjelzőn, egyenlő játékot tükrözve.

A találkozó első igazi veszélyes pillanata a portugálok gyors támadásának jelölhető ki a 18. percben, amely Pizi veszélyes távolságból érkező sztrájkjával zárult. A labda az orosz szurkolók örömére nem talált utat Jurij Lodygin kapujába.

A „Zenith” többnyire éles passzokkal támadt a mélyből Artem Dziuba felé, aki egy leshelyzet küszöbén játszott. De a találkozó első felében ez nem hozta meg a gólszerzés eredményeit. Éppen ellenkezőleg, az orosz válogatott csatára háromszor volt leshelyzetben.

A 35. percben a szentpétervári klub labdarúgói veszélyes színvonalhoz jutottak az ellenfél büntetőterülete közelében. Hulk feljött a labdához, és szorosan lőtt az aljával a fal mellett. A labda nemcsak a Benfica játékosainak akadályát, hanem magát a kaput is elhaladta.

A második félidő a házigazdák támadásaival kezdődött, de a találkozó második felének első veszélyes pillanata a portugálok kapujában merült fel. A Benfica volt játékosa, Witsel az 52. percben erősen rúgta a labdát a tizenhatoson kívülről. Julio Cesar megmentette a portugálokat.

A hetvenedik percig egyenlő játék folyt a pályán. Gaitan igazi gólszerzési esélye mindent megváltoztatott. A portugálok kapitánya a legelőnyösebb helyzetből, közelről nem tudta legyőzni Jurij Lodygint. „Zenith” őszintén szólva szerencsés volt ebben a pillanatban. A 70. perctől kezdve az orosz klub fizikailag egyértelműen megakadt (a játékosok a tavaszi szakasz első hivatalos játékának idején nem voltak a legjobb formában).

A találkozó vége a 90. percben következett. Dominico Criscito kapott egy második sárga lapot, és elküldték. A szabálytalansághoz rendelt szabadrúgás után keresztszolgálat következett. A küzdelem legforgalmasabbja Jonatas volt, aki minden orosz szurkolót felzaklatott. A „Zenith” már a leállási időben kihagyta a labdát.

A „Benfica” - „Zenith” mérkőzés végeredménye esélyt hagy a szentpétervári csapat számára a következő szakaszra jutáshoz, ehhez azonban a „Zenith” -nek a második szakaszban különbséggel kell legyőznie a „Benficát” két gól.