MFM-2016: Az Oroszország - Fehéroroszország Mérkőzés áttekintése

Videó: MFM-2016: Az Oroszország - Fehéroroszország Mérkőzés áttekintése

Videó: Fehéroroszország-Magyarország 1:1,összefoglaló / Belarus-Hungary, Highlight 2024, Április

A helsinki ifjúsági jégkorong-világbajnokság csoportköre fokozatosan lendületet vesz. December 29-én az orosz jégkorong-válogatott lejátszotta harmadik mérkőzését. Valerij Bragin vádjainak riválisai a belorusz hokisok voltak.

MFM-2016: az Oroszország - Fehéroroszország mérkőzés áttekintése

Az oroszok ellenfelei aktívabban kezdték a mérkőzést, gyakrabban a bragini csapat védelmi zónájában maradtak. Ez részben az orosz válogatott játékos eltávolításának volt a következménye, amely a találkozó első lett. A többség két percig nemzeti csapatunk kapusának, Sámsonovnak sikerült épen védenie a kapuját. A periódus tizedik percében az oroszok góllal válaszoltak többségükben. A tornán ismét az orosz ifjúsági alakulat mutatta be osztályát a túllépés megvalósításában. A korong Maxim Lazarev számláján van. A mérkőzés második gólja is az erőjátékban született. Örvendetes, hogy az orosz válogatott játékosai ezt megtették, másodszor is a számbeli fölényt felhasználva (a gól szerzője Alekszandr Polunin volt a 16. percben). Az első periódus utolsó gólját Vladislav Kamenev, az orosz válogatott szövetségi kapitánya szerezte, akinek Ivan Provorov kék vonalától kapott dobás után sikerült botot cserélnie.

A második időszakban a közönség nem látott célokat. A játékot kimért ütemben, az orosz válogatott előnyével játszották. Az első periódustól eltérően a második dvadtsatiminutke-ban nem volt büntetősorozat. Csak a periódus legvégén kapták meg a beloruszok a többséghez való jogot, de ahelyett, hogy az orosz kapuba nyomultak volna, maguk is majdnem kaptak egy gólt, miután Ivan Provorov randevúzni ment a kapussal.

A találkozó 47. percében a belorusz hokisok még dobni tudták a korongjukat, amely a meccsen egyedüliként vált számukra. Alekszej Patsenkin egy foltból gumitárcsát nyomott Sámsonov gólvonalán. Az utolsó szó azonban Valerij Bragin vádjain maradt. A 48. percben a végeredményt Alexander Polunin állította az eredményjelzőn, aki duplát szerzett a vizsgált találkozón.

A mérkőzés eredménye: az orosz válogatott győzelme az osztályban 4: 1-es pontszámmal. Most a csoport első helyéért az oroszoknak december 31-én kell legyőzniük a szlovák válogatottat.