Jégkorong-világbajnokság 2019: Az Oroszország - Norvégia Mérkőzés áttekintése

Május 10-én az orosz válogatott megkezdte útját a 2019-es jégkorong-világbajnokságon. Az oroszok első riválisa a csoportkörben Norvégia válogatottja volt. A játék Szlovákia fővárosában, Pozsonyban zajlott.

Jégkorong-világbajnokság 2019: az Oroszország - Norvégia mérkőzés áttekintése

Az orosz válogatott a várakozásoknak megfelelően aktívan kezdte a mérkőzést a norvég csapat ellen. Az oroszok gyakrabban támadtak, egy idegen zónában inkább birtokolták a korongot. Az egyetlen összetevő, amelyben az orosz válogatott veszített a mérkőzés elején, a bedobás volt. Középcsatárjaink elveszítették a játék korongjának első négy bevezetését.

A periódus első veszélyes pillanata a kapu támadásának tekinthető Nikita Kucherov részéről, aki a zóna feléből a korongot megpróbálta a kapuba csempészni, de a gumilemez eltalálta a norvég kapus botjának nyelet. Hamarosan Dinar Khafizullin védőnk veszélyesen lőtt a kapuba, de a korong nem lépte át a dédelgetett szalagot.

Az időszak közepén az orosz válogatott megszerezte az első eltávolítást. Ilja Kovalcsukot, a válogatott kapitányát illegális fogadás állította meg. Az oroszoknak 11 másodpercbe telt az első többség megvalósítása. Evgeni Malkin kiváló beadást adott a kapun kívülről, ezt követően a Florida Panthers támadója, Evgeny Dadonov nyitotta meg a meccsen a pontszerzést. Az orosz válogatott 2019-es világbajnokságának első góljának másik asszisztense Nikita Kucherov volt.

Közvetlenül a gól után az oroszok kivételt szereztek. A norvégok azonban nem tudták megtéríteni a többséget, bár veszélyes támadásokat figyeltek meg Vaszilevszkij kapujában.

A periódus 15. percében az oroszok megszerezhették a második gólt. A gól szerzője Artem Anisimov volt, aki Grigorenkótól kapott passzt követően kényelmetlen kéz alatt elmozdíthatta a lövedéket, és egy fillérrel eltalálta a norvég kapu felső sarkát. Az első harmad 2: 0-s eredménnyel zárult az oroszok javára.

Az orosz válogatott eltávolítással kezdte a második periódust. Evgeni Malkin két büntető percet kapott, amiért az ellenfelet a botra ütötte. A norvégok nem valósították meg a többséget.

A második játékrész 9. percében az orosz válogatott második esélyt kapott a többségben való játékra. A többségi brigád összetétele ezúttal sem okozott csalódást. Nyikita Kucherov az időszak 9. percében, miután csapattársa Tampából való átigazolása Mihail Sergachev a bedobás jobb köréből eltalálta a norvégok kapuját.

Egy perccel később az oroszok ismét megszerezték a többségi játék jogát. Harmadik alkalommal Malkin, Kucherov és Dadonov vezetésével egy csapat támadta meg elsőként a rivális kapuját. A negyedik korong nem sokára jött. Malkin és Dadonov megismételte az első periódus kombinációját, amely után a floridai csatár megszerezte második és a mérkőzés negyedik gólját.

Az időszak végéig a számla nem változott. Az utolsó szünet előtt az oroszok 4: 0-ra vezettek.

Az oroszok aktívan kezdték az utolsó húsz percet. Alig másfél perc múlva Nikita Gusev, a Las Vegas-i támadó Nikita Kucherov beadása után az ötödik korongot küldte a norvégok kapujába. Ez a gól volt az utolsó az orosz válogatott számára a mérkőzésen.

Ilya Vorobjov gondozóit a találkozó végén zsírozták meg. Andrej Vaszilevszkijnek nem sikerült regisztrálnia a verseny első tiszta lapját. A norvég válogatott két gólt tudott dobni a kapunkba 17. és 18. percben. A végeredmény 5: 2 az orosz válogatott javára.

A két kapott gól ellenére az oroszok felülmúlták a norvég válogatottat az osztályban. Látható volt, hogy az NHL-játékosok szintje lényegesen magasabb, mint a skandináv hokisoké.