Videó: Jégkorong-világbajnokság 2019: Az Oroszország - Olaszország Mérkőzés áttekintése

Videó: Russia vs. Italy | Full Game | 2019 IIHF Ice Hockey World Championship 2024, Lehet

A 2019-es jégkorong-világbajnokságon a nyitómeccseken elért három győzelem után az orosz válogatott a pozsonyi csoport előzetes szakaszának negyedik fordulójában az olasz válogatott ellenezte. A találkozó megkezdése előtt az oroszokat feltétel nélküli favoritnak tartották, mert Oroszországban és Olaszországban a jégkorong szintje jelentősen eltér.

Jégkorong-világbajnokság 2019: az Oroszország - Olaszország mérkőzés áttekintése

Az orosz jégkorong-válogatottal folytatott mérkőzés előtt néhány olasz játékos elismerte, hogy 1: 5-ös vereség elfogadható nemzeti csapatuk számára. Természetesen az olasz sportolók hírhedt kívülállóként mentek a helyszínre, de a jégkorong kiszámíthatatlan sportág, így ellenfeleink továbbra sem adták fel a reményt a pontkészletük pótlására.

Az oroszok aktívan kezdték a mérkőzést. Már 31 másodperc után Nikita Zaicev dobásával az olaszok kapujába ütközött. Miután idegen zónában dobást nyert, Nyikita Gusev kiváló passzt vitt a torontói védőhöz, ezt követően pedig az eredményjelzőn megnyílt az eredmény.

A mérkőzés második gólját ismét az orosz védekező csapat szerezte. Ezúttal Dinar Khafizullin a 9. percben, miután Gusev és Kucherov beadása eltalálta az olasz kaput. Két bekapott mosó után az olasz válogatottnak megvolt a maga pillanata, de Mike Rose dobása utáni korong Andrej Vaszilevszkij kapufájába került.

Az első periódus második felében a közönség még két gólt látott az oroszok által. Ezúttal a Washington Capitals csapata talált be. Először Jevgenyij Kuznyecov nyitotta meg gólját a bajnokságban, miután Alekszandr Barabanov a 14. percben beadta a kaput, Alekszandr Ovecskin pedig három perccel a periódus vége előtt betalált. Az első húsz perc utáni végeredmény 4: 0 az orosz válogatott javára.

A második periódusban Ilya Vorobyov vádjai tovább győzték az olasz válogatottat. Harminc másodpercnél kevesebb kellett a második játékrészben, mire az állás 5: 0 lett. Jevgenyij Kuznyecov elszaladt a kapussal egy az egyben, és pontosan küldött egy kagylót a kapus pajzsai közé. A 7. percben a "Washington" középső támadója segédként lépett fel, átigazolást válogatottunk kapitányához. Ilja Kovalcsuk ügyesen kihasználta Kuznyecov passzát, hatodik alkalommal találta el az olasz válogatott kapuját.

Az orosz válogatott a következő gólt többségben szerezte. Jevgenyij Dadonov Nikita Kucherov átigazolásával kitűnt. Ez volt az ötödik gól a tornán a Florida Panthers támadójának. E mutató szerint Dadonov szerepel az egész bajnokság legjobb mesterlövészeinek listáján.

Az orosz válogatott továbbra is egyenlőtlen összetételben játszik ezen a tornán. A többség realizálódik, kisebbségben a hazai csapat nem hagyja ki. Ezenkívül az olaszokat négyfős játékban dobták be az oroszok. Mikhail Grigorenko kisebbségben szerzett gólt a periódus 17. percében.

A szünetre sziréna 8: 0-os összesítéssel jelentette be a második harmad végét az orosz válogatott javára.

A mérkőzés utolsó szakaszának fő érdekfeszítése az volt, hogy az orosz válogatott képes lesz-e tíz gólt szerezni, az olaszok pedig legalább egyet. Az oroszok megbirkóztak feladatukkal. A periódus ötödik percében Nyikita Kučerov hosszú dobással megszerezte a játék kilencedik gólját, egy perccel később pedig Jevgenyij Dadonov személyes duplát vívott a meccsen, és illetlenné tette az eredményt. Az olaszok közel voltak feladatukhoz, de abban a pillanatban, amikor az orosz kapus nem tudott segíteni csapatán, a válogatottat a keresztléc mentette meg.

A mérkőzés végeredménye Oroszország - Olaszország 10: 0. Ez a győzelem volt a legnagyobb az orosz válogatott számára az orosz csapat jégkorong-világbajnokságon nyújtott teljesítménye óta.