2014-es FIFA-világbajnoki Elődöntő: Hollandia - Argentína

Videó: 2014-es FIFA-világbajnoki Elődöntő: Hollandia - Argentína

Videó: Germany vs Argentina 1-0 | Extended Highlights | 2014 (W.C Final) 2024, Lehet

Július 9-én, Brazília városában, São Paulóban került sor a holland és argentin válogatottak második elődöntős mérkőzésére. A stadion 60 000 nézője tanúja volt egy nagyon ideges mérkőzésnek.

2014-es FIFA-világbajnoki elődöntő: Hollandia - Argentína

A második elődöntőben a közönség teremfocit látott. Az első félidő lassan kezdődött, ilyen ütemben játszották a csapatok az egész mérkőzést. A találkozó fő jellemzője a labdaért vívott küzdelemnek nevezhető a pálya minden részén. A csapatok sűrűségű játékosokat hoztak létre a középső és a hátsó vonalakból, ami nagyon unalmas játékhoz vezetett mindkét csapat támadó csillagainak támadásában. Az argentin kapitány, Lionel Messi ismét bebizonyította, hogy komoly és jelentős játékokon nem tud segíteni a válogatottnak. A dél-amerikai csatárt Bruno Martin Indy egyszerűen kikapcsolta a játékból. A holland az első félidőben személyesen gondoskodott az argentinról. Van Persie és Robben holland válogatott vezetői szintén nem ragyogtak teljesítményükkel. Mondhatjuk, hogy a csapatok minimálisan megközelítették az ellenfél büntetőterületét, veszélyes lövéssel zárultak. Mindkét csapat támadásaiból hiányzott az élesség.

Az első félidő érdektelen, ám gólok nélküli ideges döntetlennel zárult. Az argentinok egy kicsit lelkesebben próbáltak támadni.

A találkozó második felében a hollandok magukra vállalták a területi kezdeményezést. A labda nagyobb volt és jobban tartotta van Gaal töltései. Ez azonban nem hozott gyümölcsöt. Arjen Robben még mindig láthatatlan volt, van Persie nem járt sikerrel, Sneijder pedig nem tudott valami kreatíval előállni a holland offenzívában. Argentína ellentámadásai szóba sem jöhetnek. A dél-amerikai futballisták észrevehetően fizikailag függenek (ami fölényessé tette az európaiakat). Messi és a társaság abszolút nem járt sikerrel. Olyan érzés volt, hogy Argentína, Lionel nélkül, egyszerűen nem tudta, hogyan kell kezelni a labdát az élvonalban.

A találkozó 90 perce nullával zárult az eredményjelzőn, ami hosszabbítást eredményezett. Az első hosszabbításban a hollandok teljes területi előnnyel rendelkeztek, de nem voltak veszélyes pillanatok. A második extra félidő szintén nem tetszett gólokkal a szurkolóknak. Igaz, már a legvégén Palacio megszerezhette volna a labdát Hollandia kapujába, de az argentin nem tudta megvalósítani a silisseni kapu veszélyes kijáratát.

A játékosok 120 percet játszottak gólok nélkül, így a döntőbe való belépés sorsa a sportfutball-sorsoláson dőlt el - tizenegyespárbajok sorozata. Az európaiak 2 - 4-re vesztettek. A négy találat közül csak kétszer sikerült a labdát a kapuba küldeni, és kétszer Argentína Romero mentett. A dél-amerikai futballisták sokkal pontosabbak voltak. Mind a négy labda a célba ért.

A tizenegyespárbajban elért utolsó győzelem Argentínát a vb döntőjébe juttatja. Most a nézők megismételhetik a Németország és Argentína közötti csatát (az 1990-es olaszországi világbajnokság döntőjét) a brazíliai világbajnokság döntőjében. A holland játékosok megelégednek egy harmadik helyezett mérkőzéssel, amelyen az európaiak Brazíliával találkoznak.