A 2014-es FIFA-világbajnokság 1/8 Döntője: Hollandia - Mexikó

Videó: A 2014-es FIFA-világbajnokság 1/8 Döntője: Hollandia - Mexikó

Videó: Netherlands v Mexico | 2014 FIFA World Cup | Full Match 2024, Lehet

Június 29-én Fortaleza városában került sor a brazíliai labdarúgó-világkupa nyolcaddöntőjének harmadik mérkőzésére. Hollandia és Mexikó válogatottja találkozott.

Niderlandy - Mexikó

Hollandia és Mexikó küzdelme más érzelmeket adott a rajongóknak. Megállapítható, hogy a riválisok közötti játék a futball-világbajnokság egyik legdrámaibb mérkőzése volt.

A találkozó jó sebességgel kezdődött. Sőt, a mexikóiak felülmúlták riválisukat. Érdemes elmondani, hogy a CONCACAF zóna képviselői jobban néztek ki a futball szinte minden fő szempontjában. A hollandok általában hosszú passzokat használtak az élvonalba, ami nem vezetett semmihez.

Az első félidő fukarnak bizonyult veszélyes gólszerzési lehetőségekkel, bár a mexikói uralom jegyében tartották.

A találkozó második fele a mexikóiak előnyével kezdődött. A találkozó első feléhez képest az egyetlen különbség az, hogy a közönség tanúja volt a kapott góloknak. Már a második félidő legelején, a 48. percben a mexikóiak azt tették, ami már nem szenzációnak, hanem mintának látszott. Giovani dos Santos a tizenhatoson kívülről rúgott, és a labdát a holland kapu hálójába küldte. Mexikó 1 - 0 lett. Megérdemelt. A holland játékosok már nem mutatták azt a csillogó gólfutballt, amelyet a holland szurkolók megfigyelhettek a csoportmérkőzéseken. Már a rájátszás első mérkőzésén Van Gaal csapatát egy nagyon szervezett csapat ellenezte.

Mexikó a gól megszerzése után átadta a kezdeményezést az európaiaknak. A hollandoknak két elképesztő gólszerzési lehetősége volt, de Ochoa mexikói kapus összehasonlíthatatlan volt. A találkozó már a végéhez közeledett. Alig több mint öt perc van hátra a játékból, a sűrített idővel együtt. Mexikó azonban nem tudta fenntartani az előnyt. A holland roham ennek ellenére eredményt hozott.

A 88. percben egy szögletrúgás után a labda Sneijderre pattant, aki hatalmas ütést adott közvetlenül a mexikóiak kapujának sarkába. Az utolsó percekben az európaiak kiegyenlítik az eredményt - 1 -1.

A büntetés néhány percen belül megtörtént - a találkozó 94. percében a játékvezető büntetőt rendelt a mexikóiaknak. Claes-Jan Huntelaer közeledett a labdához, és megszerezte a győztes gólt.

Hollandia nem nyert, a találkozó utolsó perceiben kényszerítették. Most a hollandok várják riválisukat a negyeddöntőben, amely a Costa Rica - Görögország páros győztese lesz. A mexikóiak nagyon sajnálják. Csodálatos csapat volt, amelyet öröm nézni. Közép-Amerika képviselői kísérték a chileieket - ezek a csapatok hazafelé tartanak.