2014. évi FIFA-világbajnokság: A Spanyolország – Hollandia Találkozó Eredményei

A brazil El Salvador várost megtiszteltetés volt a világkupa csoportkörének egyik legjobban várt mérkőzésének a megrendezése. Június 13-án a több mint 50 000 nézőt befogadó Fonte Nova stadionban összecsaptak a futballóriások: Spanyolország szembeszállt Hollandiával.

2014. évi FIFA-világbajnokság: a Spanyolország – Hollandia találkozó eredményei

A játék első 45 perce nem hagyta közömbös szurkolókat a minőségi futball iránt. Szenvedély, készség, érzelmek - mindezt a közönség megfigyelhette az salvadori arénában.

Az első gólszerzési lehetőség a spanyolok kapujában történt, de Sneijder nem tudta megvalósítani az esélyét. A regnáló világbajnokok a félidő közepén mondták szerencsés szavukat. Egy kiváló behatolási passz a holland tizenhatosba Diego Costa bukásává vált. A játékvezető a szabályok megsértését látta, és a pontra tette a labdát. A legtapasztaltabb Xabi Alonso esélyt sem hagyott a holland kapusra. Spanyolország vezetett 1 - 0. Ez a 27. percben történt.

A kapott gól után a holland válogatott fellendült. A hollandok megkoronázása a világbajnoki selejtező gólkirályának, Robin Van Persie lenyűgöző labdája volt. A csatár a szélről való beadás után majdnem a tizenhatosról dobta Casillast. 1 - 1, és az összes holland örömteli. Ez a labda volt a legszebb az első három mérkőzésen.

A második félidő 48 173 nézőt sokkolt a lelátón. Volt, aki őrülten ujjongott, mások elborzadva figyelték, mi történik. A hollandok elpusztították Spanyolországot. Casillas ellen négy megválaszolatlan gól jelentette a spanyolok végső vereségét. Hollandia nyert 5 - 1. Még a legmerészebb bukmékerek sem tudták elképzelni az ilyen eredményt.

Az 53. percben Arjen Robben megszerezte a második gólt Blind remek beadása után. Stefan de Vrey 64. percben egy standard fejjel a spanyolok hálójába küldte a labdát. 8. perc: Van Persie kihasználta Casillas hibáját, és illetlenné tette az eredményt. A vereséget pedig Arjen Robben fejezte be, aki a 80. percben olyan ugrást hajtott végre a mezőny közepéről, hogy magának Sergio Ramosnak, aki előnyben volt a távban, nem volt ideje a hollandra. Robben "levetkőzte" Spanyolország védelmét és 5 - 1 lett az eredmény.

A találkozó eredménye megdöbbentő. A kudarc, a kísérteties "Red Fury" "halála" a pályán három megszerzett ponttal a csoport első helyére emelte a hollandokat. A spanyol válogatottnak nemcsak a szurkolók, hanem saját maguk előtt is rehabilitálnia kell.