2014-es FIFA-világbajnokság: A Hollandia-Chile Meccs Lejátszása

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: A Hollandia-Chile Meccs Lejátszása

Videó: Netherlands v Chile | 2014 FIFA World Cup | Match Highlights 2024, Április

Június 23-án, a Sao Paulo-i stadionban rendezték a B csoport harmadik fordulójának mérkőzését, a labdarúgó világbajnokság következő találkozója a közönség számára bemutatta a holland és chilei válogatottak küzdelmét. Mindkét csapat megnyerte az első két mérkőzést, így a B kvartett első helyének sorsa a vizsgált találkozón dőlt el.

2014-es FIFA-világbajnokság: a Hollandia-Chile meccs lejátszása

A chilei válogatott vezetőedzője nem engedte el csapatának néhány vezetőjét a kezdőben. Például a nézők nem látták Arturo Vidalt a játékban. Ugyanígy a holland válogatott néhány vezető nélkül játszott. Tehát nem vettem részt a Van Persie mérkőzésen. Mindez azonban nem akadályozta meg a közönséget abban, hogy jó makacs focit lásson.

Érdemes megjegyezni, hogy a csapatok körültekintően, bizonyos mértékig bezárva játszottak. Olyan érzés volt, hogy mindkét csapat elsősorban a kapuját próbálta biztosítani. A mérkőzés döntetlenje a csoport első helyéről hozta a hollandokat a rájátszásba, így a dél-amerikaiaknak csak győzelemre volt szükségük ahhoz, hogy kihívást nyújtsanak a holland vezetés végső szereplésére a B kvartettben. Talán ezért néztek ki a chileiek valamivel aktívabban a találkozó első felében. Az első félidő azonban nulla ponttal zárult.

A találkozó második felében a csapatok kissé felélénkültek. De még itt sem volt szükség rendkívül veszélyes pillanatokról beszélni. Ez a meccs huzavonára emlékeztetett, némileg hasonló a komoly rájátszási mérkőzésekre való felkészüléshez. A veszélyes pillanatok továbbra is nagyon ritkán jöttek létre. Ezért úgy tűnt, hogy a mérkőzés gól nélküli döntetlennel zárul. A közönség azonban látta a célokat.

Szögletrúgás 77. percében a holland Leroy Fer fejessel szerzett gólt a meccs első góljának megszerzésére. A chileiek megpróbáltak megtérülni, de a dél-amerikaiak kudarcot vallottak. A találkozó végén pedig többet hiányoltak. Arjen Robben már a sűrített időben áttört a bal szélen, és a tizenhatosba lőtt. Memphis Depay válaszolt az átutalásra, aki kiállította a végszámlát. 2 - 0 megnyeri Hollandiát, és kilenc ponttal megszerzi az első helyet a világbajnokság B csoportjában. A chileiek továbbra is hat ponttal maradnak a tabella második sorában. Mindkét csapat most várja az A csoportbeli riválisait a rájátszásban.