2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan Játszották Ausztrália és Hollandia Meccsét

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan Játszották Ausztrália és Hollandia Meccsét

Videó: FIFA 14 - Játszunk egy meccset és dumáljunk sokat! 2024, Lehet

Június 19-én a második forduló a világbajnokság B csoportjában kezdődött. Holland Alföld és Ausztrália válogatottjai mérkőzést rendeztek Porto Alegre városában. A játék nagyon izgalmasnak és gyönyörűnek bizonyult. A mérkőzés számos szurkolót megörvendeztetett nemcsak a stadionban, hanem az egész világon. A nézők több gyönyörű labdát láttak, és egynél több gólt.

Avstralia - Niderlandy_

Miután Hollandia legyőzte Spanyolországot 5: 1 arányú zűrzavarral, sokan úgy gondolták, hogy az Ausztráliával játszás nem okoz problémát Louis van Gaal vádjainak könnyű hárompontos megszerzésével. A játék azonban nagyon érdekesnek bizonyult.

A 20. percben Arjen Robben követte a következő gyors sebességet, és a mezőny közepéről érkezett mélypontra, belépett a büntetőterületre, és a labdát a szélső alsó sarokba küldte. A hollandok előnye 1 - 0 lett. De a holland válogatott öröme rövid életű volt. Egy percen belül Tim Cahill lenyűgöző góllal egyenlített. Az ausztrál csatár válaszolt egy csuklós passzra a büntetőterületre, és a kapuba lőtt. A labda szörnyű erővel ütközött a keresztlécen, és átlépte a dédelgetett vonalat. Ez a gól lesz a bajnokság egyik legszebb gólja. Egyenlő pontszám villant az eredményjelzőn.

A gól megszerzése után az ausztráloknak volt esélyük a több gólra, elmondhatjuk, hogy a játék egyenlő volt. Az eredmény azonban a szünet előtt nem változott.

A második félidőben a közönség ismét több gólt látott. Elsőként az ausztrálok különböztették meg magukat. A büntetőből 54. percben Mile Edinak előrevitte a zöld kontinens képviselőit. Ausztrália 2 - 1-re vezetett, és ez már szenzáció volt. De a holland válogatottnak saját csillagfellépői vannak. Tehát Robin van Persie megszerezte a második gólt 58 perc alatt. Ez a gól már a harmadik volt a tornán Robin számára, és utolérte ezt a mutatót Arjen Robben és Thomas Müller.

A 68. percben Memphis Dupai a tizenhatoson kívülről rúgva a harmadik gólt Ausztrália kapujába küldte. A hollandok előjöttek. Figyelemre méltó, hogy az előző góltámadásban az ausztrálok szinte maguk is eltalálták a kaput. A végeredmény csak a végső sípszóig változott.

Hollandia két mérkőzés után 6 pontot szerez, és vezeti a világbajnokság B-csoportjának állását. Az ausztrál válogatott pedig két mérkőzés után is pont nélkül marad, bár a Hollandiával folytatott játékuk nagyon színvonalas és érdekes volt.