Hollandia Teljesítménye A 2014-es Brazíliában Megrendezett FIFA Világkupán

A holland válogatott játékosai a mérkőzés utolsó előtti napján fejezték be szereplésüket a 2014-es labdarúgó-világbajnokságon. Louis van Gaal vádjainak utolsó mérkőzése a 2014-es FIFA-világbajnokság harmadik helyéért folytatott mérkőzés volt.

Hollandia teljesítménye a 2014-es Brazíliában megrendezett FIFA világkupán

A sport sorsolása a holland válogatottat az egyik halálos csoportba küldte. A hollandok riválisai a B kvartettben a bajnokság csoportkörében Spanyolország, Chile és Ausztrália csapatai voltak.

A torna első mérkőzése a holland válogatott számára sokféle érzelmet váltott ki, a rajongástól a borzalomig. Van Gaal vádjainak első riválisa a regnáló világbajnok, a spanyol volt. Senki sem tudta volna elképzelni Hollandia ilyen győzelmét. Az 5 - 1-es végeredmény Hollandia javára arra késztette őket, hogy a hollandokról szóljanak, akik a verseny legmagasabb helyeinek fő versenyzői. Hollandia a második csoportmérkőzésen is nagyon jól szórakozott. Az ausztrál válogatottat 3 - 2-re verték. A csoportkör utolsó találkozóján a hollandokat a chileiek ellenezték. Hollandia 2 - 0 pontszámmal nyert, ami lehetővé tette Van Persie és az első helyről érkező társaság áttörését a következő szakaszba.

A 2014-es világbajnokság 1/8-as döntőjében Hollandia Mexikóval állt össze. A hollandok csak a találkozó utolsó perceiben szereztek jóakaratú győzelmet (2 - 1). Hollandia következő ellenfelei a Costa Ricasék voltak. Costa Rica együttese a 2014-es világbajnokság fő szenzációjának nevezhető. A holland játék fő- és hosszabbítási ideje - Costa Rica gól nélküli döntetlennel zárult. 11 méteres sorozat vezette Hollandiát az elődöntőbe.

A világbajnokság döntőjében való játékjogért Hollandia harcolt az argentin válogatott ellen. Az újabb gól nélküli döntetlen a rendes és a hosszabbításban tizenegyespárbajhoz vezetett, amelyben a dél-amerikaiak voltak erősebbek. A holland válogatottnak a vereség után a harmadik helyért vívott mérkőzésen kellett volna játszania.

Hollandia riválisai a vigaszdöntőben a bajnokság házigazdái voltak - a brazilok. Az európaiak 3–0-s pontszámmal legyőzték az ötszörös világbajnokot. Ez a győzelem lehetővé tette, hogy Hollandia a 2014-es labdarúgó-bajnokság bronzérmeseivé váljon.

A válogatott, a szurkolók és a játékosok vezetése szempontjából ez az eredmény nagyon sikeresnek mondható, mert Hollandiában sok olyan új játékos volt, aki csak a 2014-es világbajnokságon jelentette ki magát hangosan.