2014-es FIFA-világbajnoki Negyeddöntők: Brazília - Kolumbia

Videó: 2014-es FIFA-világbajnoki Negyeddöntők: Brazília - Kolumbia

Videó: Brazil vs Colombia 2-1 - HIGHLIGHTS & GOALS RESUMEN & GOLES - WORLD CUP 2014 HD 2024, Lehet

Július 4-én, brazil idő szerint a hazaiak Fortalezában léptek pályára, hogy harcba szálljanak a világbajnokság elődöntőjében. A brazilok riválisa Kolumbia válogatottja volt.

2014-es FIFA-világbajnoki negyeddöntők: Brazília - Kolumbia

A játék nagyon nagy sebességgel kezdődött. A küzdelem a pálya minden részén számos szabálysértés következménye volt, de ez nem befolyásolta a játék általános ütemét. Az első percektől kezdve a brazilok komolyan ostromolták az ellenfél kapuját. Kolumbia visszavágott, a brazilokat pedig számos rajongó hajtotta előre. Már a 7. percben látta a közönség a mérkőzés első gólját. Szögletrúgás után Silva, a Pentacampion kapitány volt az első a labdán. A brazil comb küldte a labdát Kolumbia kapujába.

Egy elhibázott gól után a kolumbiaiak éles támadást hajtottak végre, de Cuadrado találatából hiányzott a pontosság.

Az első félidő fele a bajnokság házigazdáinak kezében volt. Hulknak több pontja volt. A legelőnyösebb helyzetekből érkező brazil játékos a kapuban verte az Ospinát, azonban a kolumbiai kapus elzárta a labdát a kapuba. Az első félidő második fele játék szempontjából egyenletesebb volt. Nem volt annyi veszélyes pillanat - ez annak köszönhető, hogy a csapatok túl gyorsan próbáltak játszani. Ezért az utolsó szakaszban egy kis hiány hiányzott a gólszerzési lehetőség kialakításához.

A találkozó második fele azonos sebességgel zajlott. A kolumbiaiak jobban birtokolták a labdát, megpróbálták gyorsan eljuttatni a labdát az élvonalba, de ez nem sikerült - Brazília védelme nagyon fegyelmezettnek tűnt, amikor megvédte saját kapuját.

A 69. percben David Luiz ujjongásra vezette egész Brazíliát. Miután a személyzet eltalálta, körülbelül 30 méterről, a brazil védő gyönyörű gólt szerez Kolumbia ellen. Két mérce kétgólos előnyt hozott a braziloknak - 2 - 0.

A kolumbiaiak ezt nem zavarták. Továbbra is mások kapujában keresték vagyonukat. Az eredmény egy büntetőrúgás kijelölése volt Brazília ellen a 80. percben. Haames Rodriguez a pontról otvital egy labdát. Ez volt a kolumbiai hatodik gól a tornán.

Az állás 2 - 1, ami idegesítette a brazilokat. Az ötszörös világbajnok mély védekezésbe kezdett, a kolumbiaiak pedig megpróbálták összeszorítani az ellenfelet. Idő azonban nagyon kevés maradt. Brazília ellenállt Kolumbia rohamának és továbbjutott az elődöntőbe. Érdemes megjegyezni, hogy az ilyen döntő szakaszokban nagyon ritkán a brazilok annyira szorultak a céljukhoz. Úgy tűnik, ha Kolumbiának több ideje lenne, a pontszám egyenlővé válna. De a futball nem tűri a szubjektív hangulatot.

Brazília az elődöntőben játszik Németország ellen július 9-én, a kolumbiai válogatott játékosai pedig hősként térhetnek haza. Érdemes beismerni. hogy a kolumbiaiak a világbajnokság egyik legérdekesebb csapata voltak. A futballsorsolás összehozta őket a bajnokság házigazdáival, amelyek meghatározták a kiesést a negyeddöntőben.