Videó: Brazília - Horvátország: Hogyan ért Véget A 2014-es Világbajnokság Első Mérkőzése

Videó: Brazilia vs Németország 1-7 Összefoglaló (VB 2014 Brazilia) 2024, Április

2014. június 12-én megkezdődött a négyéves időszak futballtornája - Brazíliában kezdődött a világbajnokság. A nyitómeccsen a bajnokság fő favoritjának (brazilok) erős riválisával, Európával - Horvátország válogatottjával - kellett játszania.

Brazília - Horvátország: hogyan zárult a 2014-es világbajnokság első mérkőzése

A világbajnokság nyitómeccsére a brazil São Paulo városban került sor az Arena Corinthians stadionban. Teljesen megtelt aréna várta a brazil válogatott első mérkőzését.

A kezdő sípszó után a szurkolók fülsiketítő üvöltése hajtotta előre a brazilokat. A 11. percben azonban a világbajnokság teljes házigazdája megdöbbent. Az ötszörös világbajnok védője, Marcelo a saját kapujába vágta a labdát, a horvátok pedig megszerezték a vezetést a meccsen. 18 perc elteltével a brazil válogatott főcsillaga, Neymar helyreállította az egyensúlyt, és a tizenhatoson kívülről a legpontosabb alacsony rúgással a kapu sarkába küldte a labdát. Tehát a játék eredménye egyenlő lett - 1 - 1.

A szünet után a brazilok megpróbáltak még egy gólt szerezni. Ezt nem a játékból, hanem a tizenegyesből sikerült megtenniük. Neymar a 71. percben előbbre vitte a Pentac bajnokot: 2 - 1. Az utolsó percekben a horvátok megpróbáltak megtérülni. A kapus többször megmentette a brazilokat. Ennek eredményeként a futball rendíthetetlen szabálya működött, és már a sűrített időben Brazília Oscar fiatal tehetsége, aki kiugrott a kapuba, a hálóba küldte a labdát, 3 - 1-re állítva a végeredményt.

A brazil válogatott első mérkőzését megnyerte a tornán. Azt azonban el kell ismernünk, hogy az öttusák nagyon nehezen kaptak három pontot. Számos izgalmas mérkőzés várja a szurkolókat.