Hogyan Teljesített Brazília A 2014-es FIFA Világkupán

Videó: Hogyan Teljesített Brazília A 2014-es FIFA Világkupán

Videó: FIFA WORLD CUP 2014 Brazil - Путь до финала![Россия - Южная Корея] 2024, Április

A brazil válogatott a mérkőzés utolsó előtti napján fejezte be szereplését a 2014-es hazai labdarúgó-bajnokságon. A bajnokság házigazdái megelégedtek azzal, hogy csak a bajnokság bronzérmeiért vívott mérkőzést.

Hogyan teljesített Brazília a 2014-es FIFA világkupán

A bajnokság kezdete a brazilok számára jól sikerült. A bajnokság házigazdái nem voltak a legerősebb csoport. A brazilok az A kvartettben játszottak. A csoportkörben riválisaik Horvátország, Mexikó és Kamerun válogatottjai voltak.

A bajnokság nyitómeccsén a brazilok 3 - 1-re győzték le a horvátokat. A hajthatatlan mexikóiak lettek az ötszörös világbajnok következő ellenfelei. Brazília és Mexikó mérkőzése gól nélküli döntetlennel zárult. El kell ismerni, hogy ebben a játékban Ochoa közép-amerikaiak kapusa igazi futballcsodákat végzett. A csoportkör utolsó mérkőzésén a házigazdák a kameruniakkal találkoztak. Brazília elsöprő győzelmet aratott 4 - 1-es eredménnyel. Ez az eredmény Scolari embereit rájátszásba hozta az A csoport első helyéről.

Az 1/8-os döntőben Brazília a csodálatos chilei csapat ellen játszott. A mérkőzés rendes játéknapja 1 - 1-gyel zárult. A hosszabbításban a nézők nem láttak gólt. Érdemes megjegyezni, hogy a hosszabbítás utolsó percében a keresztléc mentette meg a brazilokat a bajnokságból való kieséstől. Csak a 11 méteres sorozatban jutott Brazília a bajnokság következő szakaszába, ahol a házigazdáknak Kolumbiával kellett játszaniuk.

A kolumbiaival folytatott negyeddöntős mérkőzés a torna egyik legmocskosabb és legnehezebb lett. A találkozó 2 - 1-es végeredménye Brazília javára kérdéseket vetett fel a világbajnoki cím egyik fő versenyzőjének játékszervezésével kapcsolatban. Az elődöntőben Brazíliának Németországgal kellett játszania.

Minden brazil soha nem fogja elfelejteni a mérkőzést a világbajnoki döntőbe jutásért. Igazi rémálom volt ez a dél-amerikaiak számára. A bajnokság házigazdái történelmük legpusztítóbb vereségét szenvedték el (1 - 7). Nyilvánvaló, hogy a sportos sors több mint kifizette adósságát a keresztlécért az 1/8-os döntőben. Ez a vereség megsemmisítette Brazília minden reményét a hazai bajnokság iránt.

A világbajnokság házigazdái csak a harmadik helyért vívott mérkőzéssel elégedhettek meg. Azonban ebben a játékban is a brazilok hatalmas vereséget szenvedtek 0 - 3-os eredménnyel a holland válogatottól.

A brazilok világbajnokságon elfoglalt helye nem elégítheti ki sem a dél-amerikai szurkolókat, sem magukat a játékosokat. A negyedik pozíciót sokan a brazil válogatott kudarcának tekintik a 2014-es hazai labdarúgó-bajnokságon.