Videó: Milyen Veszteségeket Szenvedett Az összetételben Brazília A 2014-es FIFA-világbajnokság Elődöntője Előtt

Videó: BBC FIFA World Cup 2014 - Reaction to Brazil's humiliating 7-1 loss to Germany 2024, Április

Július 4-én Brazília 2-1-re legyőzte Kolumbiát a FIFA világbajnokság negyeddöntőjében. A bajnokság házigazdáinak győzelme azonban drága volt. Az első két fő csapat kihagyja a Németország elleni elődöntőt.

Travma_Neymara_

Brazília idő szerint július 9-én a Pentacampions a labdarúgó világbajnokság első elődöntőjében játszik a német csapattal. Igaz, két veszteségről már tudni lehet a brazilok főcsapatában. Tehát a Silva vb-házigazdák kapitánya és a brazilok sztárcsatára, Neymar kihagyja az elődöntőt.

A brazil csapat védekezésének fő támaszpontját, a legtapasztaltabb Thiago Silvát a túl sok sárga lap miatt kizárták az elődöntő mérkőzéséről. A második félidőben Kolumbia elleni meccsen Silva megakadályozta a kolumbiai kapust abban, hogy a labdát játékba helyezze. Ehhez a találkozó játékvezetője sárga lapot mutatott a brazilnak. Sajnos Brazília rajongói számára a kártya már a második kártya volt a tornán a védő számára. A bajnokság szabályzata szerint abban az esetben, ha a mérkőzéseken két sárga lapot kap, a szabálysértő játékos kihagyja a következő találkozót. Csak az elődöntő szakaszából tűnnek el a sárga lapok. Egyelőre nincs pontos szó arról, hogy ki váltja Thiago Silvát Brazília középső védelmében. Feltehetően Dante vagy Enrique lesz.

A második jelentős veszteség a németekkel vívott meccs előtt a brazilok számára Neymar sérülése volt. Neymar már a Kolumbiával folytatott találkozó végén, a 87. percben térdcsapást kapott a hát alsó részén, a kolumbiai középpályástól, Sunigitől. Neymart hordágyon vitték le a pályáról, majd kórházba vitték. Az orvosok a harmadik csigolya törését diagnosztizálták. Ez a sérülés megfosztja Neymart a világbajnokság folytatásának lehetőségétől. Ezenkívül az orvosok szerint a brazil csatár egy ideig még járni sem tud. A legfrissebb információk szerint Neymarnak nem lesz szüksége műtétre, de a támadó gyógyulásának pontos időpontja még mindig nem ismert. Az előzetes adatok szerint Neymar három hetet fog kihagyni. A csatár a csapat gólkirálya volt. A 2014-es Fubal Világkupán Neymar négy gólt szerzett. Valószínűleg Bernard váltja a csatárt.