2014-es FIFA-világbajnokság: A Kamerun - Brazília Mérkőzés Lejátszása

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: A Kamerun - Brazília Mérkőzés Lejátszása

Videó: Cameroon v Brazil | 2014 FIFA World Cup | Match Highlights 2024, Április

Június 23-án a labdarúgó-világbajnokság házigazdái lejátszották utolsó mérkőzésüket a csoportkörben. Kamerun válogatottja a brazil főváros nemzeti stadionjában a pentacampok riválisa lett.

2014-es FIFA-világbajnokság: a Kamerun - Brazília mérkőzés lejátszása

A brazil válogatott a mérkőzés első perceitől kezdve gyors tempót kínált az ellenfeleknek. A labda gyakorlatilag nem maradt el a mezőny közepén, mivel a dél-amerikaiak azonnal megpróbálták az élvonalba juttatni. A brazil vezetés lenyűgöző volt. Az eredmény egy gól volt a 17. percben Kamerun ellen. Neymar, miután egy gyönyörű passzt kapott a szélről, egy érintéssel a kameruni kapu sarkába küldte a labdát. 1 - 0 állt az eredményjelző táblán.

Az afrikai csapat egy bekapott labda után magához tért és többször is veszélyesen veszélyeztette az ellenfél kapuját. Alapvetően a veszélyes pillanatok a brazilok kapujában szögletrúgások után merültek fel. Ezen támadások egyikében a brazil kapust, Cesart mentette meg a kapufa. Kamerunnak azonban mégis sikerült gólt szereznie. A 26. percben Matip visszavette a brazilok gólját. és a pontszám egyenlővé vált.

Egy ilyen eredmény nem tudott megfelelni a bajnokság házigazdáinak. A 35 perc első felében is Neymar duplázik, és előrébb viszi csapatát. A találkozó első fele 2 - 1-re zárult Brazília javára.

A szünet után a pályán nem változott a helyzet - a brazilok gyakrabban támadtak. Már a 49. percben megszerezték a harmadik gólt Kamerun ellen. Fred remekelt. Ez a gól volt az első a világbajnokságon a brazil válogatott csatár számára. Érdemes azonban megjegyezni, hogy a szélső szerválás idején Fred ellentmondásos helyzetben volt. A döntőbiztos biztonságosan meg tudta oldani a hátrányt. De ez nem történt meg - Fred fejével a hálóba küldte a labdát.

A brazilok a mérkőzés hátralévő részét nagyon magabiztosan töltötték. Ők uralták a pályát, és nem engedték az afrikai játékosoknak, hogy megfűszerezzék kapujukat. Ezen felül a 84. percben Fernandinho újabb gólt szerzett. 4 - 1 az állás a dél-amerikaiak javára.

A játékvezető utolsó sípja magabiztos győzelmet aratott a brazilok előtt. Most a szurkolók alig várják a futball bankett folytatását a világkupa rájátszásában, amely természetesen magában foglalja a brazil csapatot is.