A Mérkőzés áttekintése PSV Eindhoven - CSKA

Videó: A Mérkőzés áttekintése PSV Eindhoven - CSKA

Videó: PSV Eindhoven - CSKA Moscow 08/12/2015 2024, Április

December 8-án a moszkvai futballklub CSKA volt az utolsó találkozó az UEFA Bajnokok Ligája 2015–2016 csoportkörében. Leonid Slutsky vádjainak riválisai a holland PSV Eindhoven futballistái voltak.

A mérkőzés áttekintése PSV Eindhoven - CSKA

A 2015–2016-os Bajnokok Ligája utolsó hatodik fordulója előtt a CSKA játékosai elvesztették minden esélyüket a csoportba való kvalifikációra. A harmadik hely azonban lehetővé tette volna, hogy a „seregcsapat” a harmadik helyről bekerüljön az európai szezon tavaszába. Egy ilyen eredmény lehetővé tette volna a CSKA számára, hogy az UEFA Európa Liga 1/16 mérkőzésén léphessen pályára. Ennek az eredménynek az eléréséhez szükséges volt a PSV legyőzése.

A találkozó kezdete előtt a moszkvai „CSKA” -nak bizonyos problémái voltak az összeállítással. Sérülések miatt elmaradt a játéktól Vaszilij Berezutszkij (a védelem közepén a helyet Alekszej Berezutszkij vette át), a jobbhátvéd Mario Fernandez (Kirill Nababkin jött ki a jobb szélen) és a játékkészítő Roman Eremenko.

A találkozó kezdete a PSV enyhe előnyével zajlott. Nababkin szárnyán keresztül hajtották végre a hollandok újra és újra a támadásaikat. Ez azonban nem működött. A CSKA futballistái nem mutattak ki éles kontratámadást. Slutsky gárdájának az első félidőben nem voltak nyilvánvaló gólszerzési lehetőségei.

Az első félidő közepére a játék kiegyenlített, de maga a meccs ugyanolyan sietetlen tempóban zajlott. Csak a félidő utolsó harmadában volt igazi gólszerzési lehetőség Luc De Jungnak, az eindhoveni kapitánynak. A PSV támadója az adogatás végét a jobb szélről fejelte, de a legelőnyösebb helyzetből több méterről egyenesen Akinfejev kezébe csapott. Ez volt az egyetlen lövés a „hadsereg” kapujának célpontjára az első félidőben. A 36. percben Zoran Tosic egyetlen lövéssel válaszolt a PSV célpontjára. A jobb szélről érkező veszélyes szabadrúgás után Tosic a szélső felső sarokba sodorta a labdát, de a holland bajnok kapusa megmentette csapatát.

Az első félidő gól nélküli döntetlennel zárult. A hollandok néhány százalékkal több birtoklási statisztikával rendelkeztek, mindkét oldalon egy-egy lövés volt a cél. Az egyetlen sárga lapot Pontus Wernbloom, a CSKA játékosa kapta. Csak a szöglet statisztikája volt a „hadsereg” javára (4 szemben 2).

A második félidő ugyanabban a sietetlen tempóban kezdődött. A közönség addig nem látott éles támadásokat. A pályán gyakoribbá vált a hatalmi harc, amely a szabályok megsértését vonta maga után, későbbi figyelmeztetésekkel. A 75. percben felrobbant a játék. Büntetést ítéltek meg a házigazdák kapujáért, mert Zoran Tosicon nagyon vitatott szabálytalanságot követett el Eindhoven büntetőterületén. Sergei Ignashevich közeledett a labdához. A CSKA védője ügyesen dobott futballhéjat és kapust különböző szögletekben. 1–0-ra vezetett a CSKA.

Miután kiadta a labdát, a házigazdák azonnal megtérültek és ez megtérült. Már a 78. percben, a CSKA székházának zűrzavarát követően a labda a PSV kapitányához pattant. Luc De Jung néhány méterről elütötte a „hadsereg” kapuját. Az eredménytábla döntetlenre világított.

A hollandok alig várták, hogy többet szerezzenek, és szorgalmukat megjutalmazták. A találkozó utolsó tíz percében Davey Propper, a PSV középpályása jó rúgást kapott a szabadrúgás vonaláról. A középpályás ügyesen betette a labdát Akinfeev kapujának szögletébe.

A meccs végén a Tosicnak lehetősége volt megtérülni. Már a rögzített időben a „CSKA” megszerezte a veszélyes szabadrúgás jogát. Az eredménytábla pontszáma azonban a végső sípszóig nem változott.

Így a CSKA 1-2 vereséget szenvedett, ami megfosztotta Slutsk játékosait az európai versenyeken való részvételtől. A PSV Eindhoven futballistáinak most fel kell készülniük a Bajnokok Ligája rájátszására.