Jégkorong-világbajnokság 2019: A Kanada - Franciaország Mérkőzés áttekintése

Videó: Jégkorong-világbajnokság 2019: A Kanada - Franciaország Mérkőzés áttekintése

Videó: Magyarország - Kanada Jégkorong Világbajnokság 2024, Március

A jégkorong világbajnokság fokozatosan lendületet vesz. Ezzel együtt az aranyérmek fő versenyzői kezdik kialakítani a kölcsönös megértést csapataikban. Ebben segítenek a csoportkör meccsei olyan csapatokkal, amelyek nyilvánvalóan alacsonyabb osztályúak. A nézők hasonló mérkőzést nézhettek meg Kassán, a kanadai válogatott előadásában.

Jégkorong-világbajnokság 2019: a Kanada - Franciaország mérkőzés áttekintése

Az A csoport előzetes szakaszának negyedik fordulójában Kanada válogatottja a francia válogatottal mérkőzött meg. A tornapozíció arra kötelezte a jégkorong alapítóit, hogy teljes komolysággal közelítsék meg a mérkőzést, mert a kanadaiak három meccs után csak két pontot kaptak vagyonukban (két győzelem és egy vereség a szlovák bajnokság házigazdáitól).

A várakozásoknak megfelelően a kanadaiak aktívan kezdték a mérkőzést, de az első percekben nem tudták eltalálni a rivális kapuját. Amikor egyenlő összetételben játszott, a francia válogatott méltósággal tartotta magát. Az eredménytábla először változott, miután az európaiak törlést szereztek. Amikor 5-ről 4-re játszottak, a kanadai hokisoknak nem volt idejük veszélyes pillanatokat létrehozni, mivel a franciák szinte azonnal újra távoztak. Több mint egy percig a kanadai válogatott kétjátékos vezetést mutatott be. Egy ilyen előny hamar éreztette magát. A találkozó 9. percében Anthony Manta pontos dobással a jobb bedobási körből a francia válogatott kapujába küldte a korongot.

A második gól nem sokára jött. A találkozó 11. percében az Edmonton Oilers és a Maple Leaves játékosa, Darnell Nurse bravúros passzal lőtt gólt az üres kapuba Las Vegas-i támadó és vezető Jonathan Marchesso részéről.

Az időszak végén a fiatal Tampa Bay Lightning csatár, Anthony Cirelli vállalta a vezető szerepet a kanadai válogatottban. Először Nikita Kucherov csapattársának dobása a kapufát találta el, és a 17. percben, miután kapust kapott a kapu mögül, Cirelli még mindig harmadszor is felzaklatta a francia kapust. Az eredmény 3: 0 a kanadai válogatott javára az első szünet sípjáig kitartott.

A kanadai szurkolók elvárásaival ellentétben nemzeti csapatuk a második időszakban nem tudta folytatni a franciák vereségét. A juharleveles játékosok támadtak, de nem tudták eltalálni a kaput. Ezenkívül a tengerentúli mesterek kétszer is törlést szereztek az időszak alatt. A francia válogatott nem tudta megvalósítani közülük az elsőt, sőt veszélyes ellentámadásban majdnem kihagyta. Az európaiak sokkal jobban játszották a második számbeli előnyt. A periódus 17. percében, amikor hat másodperc volt hátra a kiutasított kanadai kijutásig, Damien Fleury ellenállhatatlanul a kanadai kapus és a Philadelphia Flyers Hart kapujának felső felső sarkába hajított. Az állás 3: 1 lett a tengerentúli hokisok javára. Az eredménytábla számai csak a második harmad végén változtak.

Az utolsó periódus 3. percében a franciák megszerezhették második góljukat. Anthony Resch német légiós európaiak kihasználták a kanadai védők lassúságát, és Kasper Hart kapujába csaptak, ezzel minimálisra csökkentve a különbséget.

Az elmaradt korong után a kanadaiak aktívabban kezdtek játszani. Ennek gyümölcse Anthony Manta második gólja volt a meccsen. A periódus 9. percében a csatár egy filléres lövéssel fejezte be a francia kaput. Az állás 4: 2 lett a „juharlevelek” javára. Két perccel később Mark Stone öt zsinórra felzaklatta egy félzónás dobással.

A mérkőzés végén a csapat játékosai gyakran elkezdtek távozni. A találkozó utolsó szakaszát a válogatottak egyenlőtlen összetételben játszották. Az eredménytábla pontszáma nem változott. A Kanada csapata harmadik világbajnoki győzelmét aratta 5: 2-es összesítéssel.