MFM-2015 Jégkorong: Az Oroszország - Svédország Elődöntő Vége

Videó: MFM-2015 Jégkorong: Az Oroszország - Svédország Elődöntő Vége

Videó: Sweden vs Russia (semifinal 1) 04/01/2015 IIHF Worlds Junior Highlights HD 2024, Április

Moszkvai idő szerint január 5-én éjjel az orosz ifjúsági jégkorong-válogatott elődöntő mérkőzést játszott a világbajnokság keretében a 20 évesnél fiatalabb játékosok számára. Az oroszok riválisai az elődöntőben Svédország válogatottjai voltak.

MFM-2015 jégkorong: az Oroszország - Svédország elődöntő vége

A legutóbbi két ifjúsági jégkorong-világbajnokságon az orosz válogatott az elődöntőben találkozott a svéd csapattal. Mindkét alkalommal az oroszok támadóan alulmaradtak a minimális pontszámmal rendelkező skandináv hokisokkal szemben. 2015-ben az MFM elődöntőjében szereplő orosz válogatottat ismét svéd hokisok ellenezték.

A mérkőzés első periódusa nem volt gazdag gólokban, annak ellenére, hogy a játék első húsz perce után nulláról égett az eredményjelző, a torontói aréna szurkolói nem unatkoztak. Az első időszakban a játék inkább taktikai játékra hasonlított. A hokisok megpróbálták harcolni a korongért az oldal minden részében, de ez nem tükrözte negatívan a gólszerzési lehetőségek kialakulását. Az első góllövési lehetőségek egyikét kihagyták az oroszok. A 7. percben Bryntsev dobása megrázta a svédek kapujának kapufáját. A skandináv hokisok több veszélyes támadásukkal válaszoltak. Az oroszoknak különösen nehéz volt a védelmet megtartaniuk, miközben kisebbségben játszottak. Shesterkin azonban az elmaradt korongtól megőrizte az orosz válogatott kapuját.

A második periódusban, az első tíz percben a svédek megpróbálták megnyerni a kezdeményezést. Valerij Bragin védői kitartottak, majd a 32. percben Alekszandr Szarov az orosz hokisok ragyogó ellentámadását fejezte be a svédek kapujának felső sarkába dobott dobással. Az oroszok több felszereléssel legyőzték az egész területet, és Alekszandrát vágási helyzetbe hozták. Az orosz válogatott 1: 0-ra vezetett. Ezt követően jégkorongosaink számbeli előnyt szereztek. Már a 33. percben Ziyat Paigin kék vonalának erőteljes lövése másodszor is megadta magát a svéd kapusnak. Ez a gól volt az első a svédek számára egy kisebbségi játékban. A második kihagyott korong után a skandinávok teljesen hiányolták a játék menetét, ami új veszélyes támadásokhoz vezetett az oroszok részéről. A második harmad végén a korong ismét átlépte a svéd gólvonalat. A gólt azonban nem rögzítették, mivel a korong átlépte a dédelgetett határt, miután megérintette hokisunk korcsolyáját. Közvetlenül ezután Leshcsenkónak volt még egy jó pillanata. A csatár randevúra ugrott a svéd kapussal, és célzottan a közeli felső sarokba dobta. Sederstrom azonban a vállával terelte a korongot. A második periódus az orosz válogatott jelentős játékelőnnyel zárult, amelyet a torontói aréna eredménytábláján rögzítettek - a mieink 2: 0-ra nyertek.

A harmadik periódus Alekszandr Szarov felvételével kezdődött. A svéd védő tétovázott a kapuja mögött, ami lehetővé tette Mamin számára, hogy előrevigyük a lövést. Sándor pontos dobással eltalálta a svédek kapujának felső sarkát. Az orosz válogatott előnye három gólra nőtt (3: 0). A gól a 42. percben született. Ezt követően az orosz válogatott a pontszám szerint kezdett játszani. A svédek némi területi fölénnyel rendelkeztek, de az oroszok veszélyes ellentámadásokat hajtottak végre. Az orosz hokisoknak többször volt esélyük a gólszerzésre, miután egy az egyben a svéd válogatott kapusával léptek pályára.

Nyolc és fél perccel a harmadik harmad vége előtt a skandinávoknak sikerült egy gólt eljátszaniuk. Valmark gurított egy nikkelre, és kényelmetlen kézből a korongot Shesterkin kapujába küldte (3: 1). Egy elmaradt gól után az oroszoknak ideges befejezésre kellett volna számítaniuk, ám Mamin már az 53. percben befejezéssel a svédek kapujába küldte a negyedik korongot, így három gólra állította vissza az orosz válogatott előnyét. Ettől a pillanattól kezdve győztes magabiztosság érződött az orosz hokisok játékában. Annak ellenére, hogy a svédek nagy erőkkel próbáltak támadni, Shesterkin ellen nem született több gól. Négy perccel a rendes játékidő vége előtt a skandinávok helyettesítették a kapust egy mezőnyjátékossal, ám ez nem változtatta meg az eredményjelző számát. Igaz, a meccs vége előtt húsz másodperccel a svédek megszerezték a korongot, de a játékvezető nem rögzítette a gólt, mivel a kapu előtt a kapusunk támadása volt.

A találkozó végeredménye 4: 1 az orosz válogatott javára. Most Valery Bragin gárdája ellenfelet vár a 2015-ös MFM döntőben, aki a Kanada - Szlovákia páros győztese lesz. A torna döntő mérkőzésére január 6-án, moszkvai idő szerint 4: 00-kor kerül sor.