Európa-bajnokság Bajnok Szocsi Nélkül

Videó: Európa-bajnokság Bajnok Szocsi Nélkül

Videó: A szaki, aki nélkül Liu Shaolin Sándorék nem lennének olimpiai bajnokok | 24.hu 2024, Április
Európa-bajnokság bajnok Szocsi

2015. január 26-án kezdődik a műkorcsolya Európa-bajnokság Skandinávia legszebb városában - Stockholmban. Minden országnak joga van három versenyzőt képviselni minden kategóriában: férfi és női egyes, páros korcsolyázás és jégtánc. De ezt a lehetőséget nagy valószínűséggel csak Oroszország, az Egyesült Államok és Kína fogja használni. Oroszország hagyományosan minden kategóriában erős, és csak az összes díjért küzd.

image
image

Az orosz műkorcsolya rajongók azonban kissé csalódni fognak. A 2014. évi szocsi olimpia kedvencei: Adelina Sotnikova és Julia Lipnitskaja nem vesznek részt a versenyen.

Adelina Sotnikova lábsérülést kapott, sőt gipszben kénytelen volt lovagolni. Mivel nem vett részt az orosz bajnokságban, és ő kvalifikációs verseny volt az Európa-bajnokságon. Úgy döntöttek azonban, hogy a fiatal sportolót tartalék résztvevőként veszik fel.

image
image

Julia Lipnickaja részt vett az orosz bajnokságban, de a szerencse ezúttal nem állt mellette, és csak a kilencedik helyet szerezte meg, ami nem tette lehetővé, hogy részt vegyen a stockholmi versenyen. Julia még mindig nagyon fiatal sportoló, ezért nincs egy kis stabilitás az előadásaiban.

image
image

Ugyanakkor rajongók millióit szerezte már Oroszországban és külföldön, akiket nagy csalódás fog okozni távollétében. De csak egyformán tehetséges korcsolyázóknak gyökerezhetünk, akik megvédik hazánk becsületét.