Aki Oroszországban Paralimpiai Bajnok Lett

Videó: Aki Oroszországban Paralimpiai Bajnok Lett

Videó: 2020 TOKIÓ / Paralimpia / Kiss Péter Pál (kajak 200m döntő) 2024, Április

2012. augusztus 29. és szeptember 9. között Londonban rendezték meg a XIV nyári paralimpiai játékokat. 166 országból csaknem 4200 fogyatékossággal élő sportoló vett részt rajtuk, akik 20 sportágban 503 kitüntetésért küzdöttek. Az oroszok nagyon sikeresen játszottak Londonban, jelentősen javítva csapatunk által a négy évvel ezelőtti meccseken mutatott eredményeket.

Aki Oroszországban paralimpiai bajnok lett

Az előző pekingi paralimpiai játékokon a nem hivatalos éremtáblázatban szereplő orosz sportolók 63 éremmel voltak nyolcadiak, ebből 12 arany. A paralimpia eredményei - 102 érem és a csapat összesített második helye ebben a mutatóban. A legtöbb díjat - 46-ot - a paralimpiai sportolók hozták az országba, akik 19-szer tudtak felmászni a dobogó legmagasabb fokára, 12-szer a második és 15-ször a harmadik.

A mordoviai Evgeny Svetsov futó háromszoros bajnok lett - nyert 100, 400 és 800 méteres távokon, miközben új világ- és paralimpiai rekordokat döntött. Kollégája, Elena Ivanova hasonló eredményt ért el - aranyérmét 100, 200 méteres távon és 4 x 100 méteres váltóban nyerték. Margarita Goncharova vele együtt vett részt az arany váltóversenyben, aki a londoni paralimpia három legmagasabb és egy ezüstérméből álló gyűjteményt gyűjtött össze. Sőt, a távugrásban aranyat adott hozzá a futamszakmák három érméhez.

Az orosz válogatott standard hordozója a nyitóünnepségen Alekszej Aszpatov volt, aki 10 évvel ezelőtt veszítette el a lábát, az előző pekingi paralimpiai sportfórum bajnoka. Londonban megerősítette felsőbbségét a lövés és a diszkoszvetés terén, új világrekordot állítva fel a második szakágban. Az észak-oszétiai Gocha Khugaev távolugró egy aranyérmet nyert, de egymás után háromszor verte meg a jelenlegi világeredményt.

Nagyon jelentős mértékben hozzájárult az orosz válogatott teljesítményéhez az úszók csapata - 42 díjat nyertek - 13 aranyat, 17 ezüstöt és 12 bronzot. Ebben a formában kiemelkedett a baskíriai Oksana Savcsenko - öt első helyezettje és egy világrekordja van. Most Oksana nyolcszoros paralimpiai bajnok. Összesen a londoni orosz úszók hatszor tudták megújítani a világ legmagasabb eredményeit.

Az íjászok, Timur Tuchinov, Oleg Sestakov és Mihail Oyun az egyéni versenyeken a teljes dobogót megszerezték. Néhány nappal később pedig mindenki újabb aranydíjat adott hozzá a csapat versenyének megnyeréséért ebben a sportágban.

Az orosz paralimpikonok a legtöbb érmet nyert kínaiakkal ellentétben a fórumon bemutatott tudományágaknak csak a felében vettek részt. Ezért a fogyatékkal élő sportolók válogatottjának nagyon jó növekedési kilátásai vannak a következő paralimpiára.