Ayrton Senna A Forma-1 Történetének Legjobb Pilótája

Tartalomjegyzék:

Videó: Ayrton Senna A Forma-1 Történetének Legjobb Pilótája

Videó: A legjobb Forma 1 dokumentum film. A Forma 1 aranykora ( szinkronos) 2024, Lehet

Ayrton Senna da Silva remek Forma-1-es pilóta, mindig a kiválóságra törekszik. Pályafutása az 1994-es São Paulo-i Nagydíjon megszakadt. Akkor már háromszoros világbajnok volt, és a negyedik címre törekedett.

Ayrton Senna

Sokak számára a Forma-1 a nagyszerű versenyzővel, Ayrton Senna da Silvával áll kapcsolatban, akinek karrierje során háromszor sikerült bajnoknak lennie a királyi versenyeken. Ha nem az a szörnyű baleset lett volna, amely a pilóta életét követelte, bizonyára több cím is lenne.

Egy időben maga Senna azt mondta, hogy nem vezethet autót olyan úton, amely nem veszélyes. Mindig a kiválóságra törekedett. A brazil jól tudta, hogy mindenkinek vannak korlátai, de sokkal kevésbé vannak, mint más versenyzőknek. Az egész világ felismerte ezt.

Senna, amit a versenyeken végzett, Senna megkapta a "Varázsló" becenevet. Még akkor is, ha egy versenyző az utolsó helyekről indulna, végül mégis az első helyen állhatna, függetlenül az időjárási körülményektől és a gumiabroncsok kopásától.

Carier kezdés

Ayrton Senna Brazíliában, São Paulo városában született. Az apa négyéves korában a fiát állította a gokart élére, és azonnal rájött, hogy a vezetés igazi mestere nő fel. 13 éves korában Ayrton már résztvevője a gokartversenyeknek. Szerencséje volt, hogy szüleinek lehetősége volt anyagi támogatásra, mivel ez a sport bizonyos beruházásokat igényel.

18 évesen Senna bajnok lesz a Formula Ford 1600 osztályban, öt évvel később pedig sikerül megnyernie a brit Formula 3-at. 24 éves korában Ayrton a Towleman csapat részeként debütál a Forma-1-ben. Természetesen a hosszú távú tartózkodás a Royal Races egyik leggyengébb csapatában nem szerepel a jövő bajnoka terveiben. Emiatt egy évvel később a kiemelkedőbb "Lotus" -ba költözik.

Az első győzelem a Portugál Nagydíjon érte el. A pilóta pole pozícióból indult a szakadó esőben, és nagy fölénnyel tudott nyerni. Ezt követően szinte minden versenyt megnyert, amikor esett az eső.

Rivalizálás és partnerség Alain Prosttal

Nem a legerősebb autóval haladva a brazil továbbra is győzelmet aratott. Ugyanakkor nemcsak önmagát, hanem a szerelőket is követelte, arra kényszerítve őket, hogy javítsák az autót. Egy idő után azonban továbbra is az erősebb McLaren csapat zászlaja alá került, amely megadta az alaphangot a versenyeken. Itt válik partnerévé Alain Prost, akivel mindig is feszült kapcsolat állt fenn.

Versenyzői karrierje során Ayrton Senna többször harcolt más pilótákkal, néha élesen beszélt a szándékosan elkövetett balesetekről. Mindez arra utal, hogy mindig csak a győzelemre irányult. Tehát a bajnok kezén szenvedtek például Nelson Piquet és Eddie Irvine.

Fokozatosan szűk lett a McLaren csapatában, ami 1994-ben a Williams-Renault-hoz való távozásához vezetett. Ez csak fokozza a rivalizálást Alain Prosttal, volt partnerrel. A csapat éppen lendületbe jött, és gyakran a kocsi teszteléséhez folyamodott.

A baleset, amely Sennát legendává tette

Az év rosszul indult. A szezon elején Roland Ratzenberger az egyik futamon meghal, ami ébresztő volt. A San Marino Nagydíj kvalifikációja során Senna barátja, Rubens Barichello súlyos balesetet szenved. Magában a versenyben az áttörésre törekvő brazil az egyik kanyarban 310 km / h-ra gyorsul fel, valami történik az autóval, és a falnak csapódik. Ezek voltak a remek pilóta utolsó másodpercei.

Ayrton Senna halála után kemény intézkedéseket hoztak a pályák lehető legnagyobb mértékű biztosítására, de a legnagyobb versenyzőt nem lehet visszaküldeni. Helyét Michael Schumacher vette át, akinek egy évtizedig sikerült uralkodnia a Forma-1-ben. De ha Senna túlélte volna, nem valószínű, hogy Michael ilyen nagy számban élvezte volna a győzelmeket. A nagy brazil mindig kissé megelőzte riválisait.