Copa America 2016: Az USA - Kolumbia Mérkőzés áttekintése

Videó: Copa America 2016: Az USA - Kolumbia Mérkőzés áttekintése

Videó: Copa America Centenario - USA vs Colombia - Third Place Match #6 - June 25, 2016 2024, Április

2016. június 4-én éjjel kezdődött az USA-ban a Copa America jubileumi torna, amelyet a dél-amerikai futballszövetségek centenáriumának és a latin-amerikai válogatottak között a torna centenáriumának szenteltek. A rangos versenyen dél-amerikai válogatottak, valamint Közép- és Észak-Amerika csapatai vesznek részt. A nyitómeccsre San Franciscóban került sor. Az USA és Kolumbia csapatai versenyeztek.

Copa America 2016: az USA - Kolumbia mérkőzés áttekintése

A 2016. évi Copa America nyitómeccs intenzív ütemben indult. A csapatok az első percektől kezdve aktívan próbáltak gólszerzési lehetőségeket teremteni maguknak, de az első öt percben nem voltak veszélyes helyzetek sem az amerikaiak kapujában, sem a kolumbiai válogatott büntetőterületén. A játékot a 8. percben egy gól robbantotta fel. A kolumbiai válogatott megszerezte a jobb oldali szögletet a jobb szélről. Edwin Cardona remek adogatása a tizenhatoson megtalálta címzettjét. Az AC Milan és a kolumbiai védő, Cristian Zapata egygombos rúgással a kapuba küldte a labdát. Kolumbia 1–0-ra vezetett.

Az elmaradt gól után az amerikaiak megpróbálták mások kapujában keresni a boldogságot, de az amerikai válogatott támadásaiból egyértelműen hiányzott a támadások élessége. Az első félidő során csak Clint Dempsey rúgása a tizenhatoson kívülről, 36 percen belül különböztethető meg. A labda a kolumbiai válogatott kapufája közelében repült.

A félidő végén a kolumbiaiak ismét meg tudták különböztetni magukat. Először a dél-amerikai futballisták lőtték le az amerikai csapat támadási impulzusát, majd büntetésre jogosultak. A 41. percben James Rodriguez kolumbiai kapitány nem hagyta ki. A szünetben kétgólos előnnyel mentek a csapatok a kolumbiai válogatotthoz.

Az amerikai válogatott nem tudta aktívan kezdeni a második félidőt. Az első tizenöt percben a kolumbiaiak magabiztosan birtokolták a kezdeményezést. Csak az 59. percben az amerikaiak megszerezték a jogot az első kanyarhoz, ezt követően veszély fenyegette Ospina kapuját. Clint Dempsey megütötte a fejét, de a kapus egy kolumbiai védekező játékossal együtt megállítani tudta a labdát a vonalon. A 64. percben ugyanaz a Dempsey lőtt veszélyesen szabadrúgásból, de a kolumbiaiak első száma elhárította az ütést.

Az elmúlt tizenöt percben a találkozókat nem koronázták gólokkal. A kolumbiai válogatott játékosoknak volt a legnagyobb esélyük a gólszerzésre. A 77. percben Carlos Bacca egy az egyben ment az amerikai kapussal, de a kolumbiai sztrájk a kapufát találta el.

A találkozó végeredménye 2: 0 a kolumbiai válogatott javára lehetővé tette a dél-amerikaiak számára, hogy megszerezzék a bajnokság első három pontját, és ideiglenesen vezetik az A csoport állását.