Copa America 2016: A Mexikó - Uruguay Mérkőzés áttekintése

Videó: Copa America 2016: A Mexikó - Uruguay Mérkőzés áttekintése

Videó: Mexico v. Uruguay - Copa America Centenario USA 2016 2024, Lehet

Már a Copa America 2016 csoportkörének első fordulójában a C csoportba két versenyző érkezett a magas helyekre nemcsak a csoportban, hanem az egész tornán is. A mexikói válogatott találkozott Uruguayval.

Copa America 2016: a Mexikó - Uruguay mérkőzés áttekintése

Az érdekes Mexikó-Uruguay jel teljes mértékben megfelelt a semleges futballszurkolók elvárásainak. Ez a játék nagyon izgalmasnak és pontozónak bizonyult.

Már a találkozó 4. percében megnyílt az eredmény. A mexikóiak gyors támadást hajtottak végre, majd a bal szélről a tizenhatosba keresztelték. Hector Herrera válaszolt az adogatásra, és a tizenhatos közepéről lőtt az uruguayiak kapujába. A kétszeres világbajnok védője, Alvaro Pereira megpróbálta blokkolni a lövést, de a labda a fejéről a kapuba repült. A mexikóiak 1: 0-ra megszerezték a vezetést.

Még az első félidőben az uruguayi válogatott fel tudott és kellett volna térnie. Edinson Cavani a 30. percben egy az egyben ment a mexikói kapussal, Talaverával, de a kapus jól táplálkozott, nem engedte, hogy a sztárcsatár egyenlítsen. A találkozó első fele a mexikói válogatott minimális előnyével zárult - 1: 0. A mexikóiak birtokolták a kezdeményezést, gyakrabban eltalálták az ellenfél kapuját. Az első félidőben szerzett gól mellett meg kell jegyezni egy piros lapot is, amelyet az uruguayi Matias Vechino kapott a 45. percben. Ez volt egy futballista második durva futballja, ami magas szintű kontaktust jelez a pályán.

A második félidőben az uruguayiak lelkesen jöttek ki, hogy egyenlítsenek. Az 58. percben Diego Roland kihagyott egy igazi gólszerzési lehetőséget. Diego Godin uruguayi kapitány átvette a vezetést a középpályán. A védő valódi támadónak tűnt Mexikó több védője mellett, és beadást adott Cavaninak. Edinson passzolta a labdát Rolandnak, de utóbbi több méterről nem találta el az ellenfél kapuját.

A 73. percben a játékvezető kiegyenlítette a felállást. Durva szabálysértés miatt Andres Guardadót elküldték. Közvetlenül ezután az uruguayiak nyertek vissza - ebben a kérdésben a szokásos helyzet segítette őket. A 74. percben egy szabadrúgás beadása után Diego Godin minden mexikói védőt fölé rúgott, és fejével ügyesen a kapuba küldte a labdát.

A játék fokozatosan a végéhez közeledett, de a mexikóiak nem fogadták el a döntetlent. A mérkőzés végén a nézők még két gólt láttak az uruguayi válogatott kapujában. Először a 85. percben Rafael Marquez közvetlen közelről lőtt erőteljesen a kilenc közelébe, és már a második kompenzált percben Hector Herrera, miután Raul Jimenez üres kapujába passzolt, beállította a mérkőzés végeredményét. Mexikó 3: 1-re győz, és az első forduló után vezeti a C csoport állását.