Copa America 2016: Az Ecuadori – Perui Találkozó áttekintése

Videó: Copa America 2016: Az Ecuadori – Perui Találkozó áttekintése

Videó: all goals peru vs ecuador 2 2 copa america 2016 2024, Lehet

Ecuador és Peru válogatottjainak konfrontációja a B kvartett csoportkörének második fordulójában mindkét csapat számára meghatározó volt. A szakértők előrejelzése szerint ezeknek a csapatoknak kellett megküzdeniük a csoport második helyéért, ahol Brazília játszik.

Copa America 2016: az ecuadori – perui találkozó áttekintése

A perui és az ecuadori válogatott mérkőzése izgalmasnak és intenzívnek bizonyult. Annak ellenére, hogy az ecuadoriak statisztikai előnyben voltak, a találkozót teljesen egyenlő csapatok közötti konfrontációként rendezték. Az ecuadori futballisták kétszer nagyobb eséllyel találták el az ellenfél kapuját (18 kontra 9), míg csapatoknak csak minden harmadik rúgása érte el a gólvonalat. A labda birtokában az előny az ecuadoriak oldalán volt (56% - 44%). A mérkőzés kimenetelét azonban az eredménytáblán szereplő számok határozzák meg, és nem a statisztikák.

Már a találkozó 5. percében megnyitották az eredményt a peruiak. Christian Cueva nem hagyott esélyt az ecuadori kapusnak, Alexander Domingueznek. A 13. percben Edison Flores megduplázhatta a perui válogatott előnyét. Két gól leadása után úgy tűnt, hogy az ecuadori válogatottnak alig van esélye legalább néhány pontot szerezni a meccsen, de a futball gyakran kiszámíthatatlan.

Az ecuadori futballisták az első félidő második felében kezdtek aktívabban fellépni, és Enner Valencia gólt szerzett hat perccel a találkozó első felének vége előtt. Miután kapott egy passzt a büntetőterületen, az ecuadoriai pontosan lőtte el a perui válogatott kapusát, utóbbinak esélyt sem hagyva. A csapatok a szünetre a peruiak előnyével egy góllal távoztak.

A találkozó második fele az ecuadoriak enyhe előnyével kezdődött. Ennek oka az eredménytábla pontszáma volt. A támadó játékosok kezdeményezését már a 48. percben megjutalmazták. Miller Bolaños összehasonlítja az eredményjelző táblán szereplő számokat - 2: 2.

A mérkőzés hátralévő részében a csapatok nem tudták eltalálni a másik kapuját, bár erre jó esélyeik voltak. A mérkőzés 2: 2-es végeredménye tisztességesnek tűnik. A peruiak jól kezdték a találkozót, az ecuadori játékosok pedig megmutathatták karakterüket, és megfordíthatták a konfrontáció áradatát.

A találkozó eredményei szerint a perui játékosok két forduló után négy pontot szereznek, az ecuadoriak két ponttal rendelkeznek. Ez utóbbiak esélyesebbek azonban a csoportba jutás szempontjából, mivel a B csoport utolsó meccsén Ecuador riválisa Haiti válogatottja lesz, a peruiiak pedig Brazíliával játszanak.