Copa America 2016: A Chile - Bolívia Játék áttekintése

Videó: Copa America 2016: A Chile - Bolívia Játék áttekintése

Videó: Chile 2 Bolivia 1 (Radio Fides Bolivia) Copa America Centenario 2016 2024, Április

A Copa America sikertelen rajtja (vereség Argentínától) után a chileieknek pontot kellett szerezniük a csoportkör második fordulójában. A chilei válogatott riválisai a második meccsen bolíviai futballisták voltak.

Copa America 2016: a Chile - Bolívia játék áttekintése

Mindkét válogatott ugyanolyan 1: 2-es eredménnyel veszítette el a bajnokság első mérkőzéseit. A chileiek képtelenek voltak ellenállni az argentin válogatottnak, a bolíviak pedig sok szempontból szenzációsan veszítettek a Panama csapatától. Második mérkőzése előtt mindkét csapat a győzelem feladatát tűzte ki maga elé, hogy megőrizze a D csoportból való kijutás esélyét.

A játék a chilei válogatott előnyével kezdődött, azonban a játék első fél órájában nem jutott komoly gólszerzési lehetőséghez. A chileiek csak az utolsó tizenöt percben tudtak több éles helyzetet kialakítani a bolíviai kapus kapujában. Pinillának és Sancheznek jó esélyei voltak, de a híres játékosok találataiból hiányzott a pontosság. A találkozó első fele nullával zárult az eredményjelzőn.

Kevesebb, mint egy perccel a találkozó második felének kezdete után a chilei válogatott nyitotta meg a pontszerzést. A bolíviai Juan Carlos Anse elveszítette a labdát a tizenhatos közelében, ezt nem hagyta ki Mauricio Pinilla, aki gólpasszt adott Arthur Vidalnak. Chile már a 46. percben megszerezte a vezetést 1–0-ra.

A 61. percben a bolíviai válogatott visszapattant. Jasmani Campos szerezte a legszebb gólt. A bolíviai egy hatalmas szabadrúgást a kapu hálójába lőtt. Claudio Bravo tehetetlen volt. Az 1: 1 számok világítottak az eredménytáblán.

A labda kiadása után a chileiek még többet tettek hozzá támadási akciókban. A 73. percben Sanchez szabadrúgással válaszolt, de a bolíviai kapus hárította a labdát, és a sarokba küldte. Arturo Vidalnak is voltak gólszerzési lehetőségei, de a Bayern játékosának hiányzott a pontosság és néha a szerencse.

A mérkőzés döntő szakasza 8 perc lett hozzáadva a főidőhöz. A chilei futballisták egyre veszélyesebb módon nyomultak az ellenfél kapujára, amikor végül a sérülés 8. percében a játékvezető a bolíviai válogatott kapujánál mutatott pontra mutatott. A labda a tizenhatoson belüli beadás után Jasmine Campos kezébe került, és a játékvezető nagyon kétértelmű döntést hozott. A 10. leállítási percben Arturo Vidal nem hagyott ki - 2: 1 Chile javára.

A bolíviaknak nagy esélyük volt a visszaszerzésre. A meccshez adott 12. percben Rodrigo Ramallo a legelőnyösebb helyzetből nem kerülhetett Claudio Bravo kapujának szögletébe. A tizenegy méteres területről elért találata után a labda néhány centiméterrel elhaladt a léc felett.

A találkozó 2: 1-es eredménnyel zárult a chilei válogatott javára. Ez a mérkőzés a Copa America egyik legintenzívebb és legdrámaibb összecsapása volt a csoportkörben.