Videó: A 2014. évi Világbajnokság A Futballról: Milyen Volt A Bosznia és Hercegovina - Irán Mérkőzés

Videó: Bosnia & Herzegovina v Iran | 2014 FIFA World Cup | Match Highlights 2024, Április

Az utolsó meccs előtt a bosnyákok elvesztették minden esélyüket arra, hogy folytassák a küzdelmet a FIFA világkupa rájátszásában. Az európaiak azonban legalább egy mérkőzés megnyerését tervezték a tornán. Utolsó riválisuk számukra az iráni csapat volt, amelynek az F csoport harmadik fordulójának mérkőzése előtt győzelem esetén elméleti esélyei voltak a küzdelem folytatására a futball-világbajnokság rájátszási szakaszában.

A 2014. évi világbajnokság a futballról: milyen volt a Bosznia és Hercegovina - Irán mérkőzés

Úgy tűnt, hogy a boszniai csapat erősebb névsorral rendelkezik. Legalább sok bosnyák futballista Európában ismert klubokban játszik. Az irániak sokkal szerényebbnek látszanak a hátterükön. Talán ez határozta meg Bosznia területi előnyét.

Az európaiak aktívabban kezdték a mérkőzést. Edin Dzeko már az első percekben volt esélye, de nézőpontból nem tudta eltalálni a kaput. A bosnyák csatár valamivel később gólt szerzett. Huszonhárom perccel később Dzeko a tizenhatoson kívülről az irániak kapujának sarkába lőtt. Az európaiak megszerezték a vezetést 1 - 0.

Az iráni csapat az első félidőben a bosnyákok kapujának keresztlécére adott veszélyes csapással különböztethető meg. Shojayei egy perccel azután, hogy az irániak elhibázták a labdát, veszélyesen eltalálta a kaput. Az iráni válogatottnak meglehetősen hiányzott a gól.

A találkozó első fele a bosnyákok minimális előnyével zárult 1 - 0.

A második félidőben a bosnyákok növelték előnyüket. Az iráni futballisták hibája után a pálya felén az európaiak kombinációt játszottak, amely újabb góllal zárult. Pjanich az 59. percben kitüntette magát. E gól után a mérkőzés győztesét már könnyű volt megjósolni.

Az irániak azonban gól nélkül nem hagyták el a pályát. A 82. percben Reza Guchannejhad lezárta a beadást Irán támadásának bal széléről. 2 - 1-et továbbra is a bosnyákok vezették. Iránnak lehetősége volt legalább döntetlent kiragadni, de ez nem történt meg.

Az iráni futballisták és szurkolók minden reményét megsemmisítette Avdiy Vrshaevich gólja, amely azonnal azután következett, hogy az irániak gólt szereztek. Az európaiak gyors támadása oda vezetett, hogy a 83. percben Bosznia javára 3 - 1 az állás.

A bosnyákok nyerték az első és utolsó világbajnokságot Brazíliában, míg az irániak az első és egyetlen gólt szerezték a tornán. Most mindkét csapat hazafelé tart.