2014-es FIFA-világbajnokság: Milyen Volt A Ghána - USA Mérkőzés

Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Milyen Volt A Ghána - USA Mérkőzés

Videó: USA v Ghana | 2010 FIFA World Cup | Match Highlights 2024, Április

Június 16-án, a brazil Natal városában, a Das Dunas stadionban egy négyes G-világbajnoki mérkőzésre került sor. A ghánai válogatott az amerikai válogatottal játszott. Nem ez az első eset, hogy a futball sorsa ezeket a riválisokat egy csoportba vonta, és a legutóbbi dél-afrikai világkupán a ghánaiak voltak azok, akik felülmúlják az amerikaiakat az 1/8-os döntőben.

Gana - USA_
Gana - USA_

A játék lendületesen kezdődött. Kevesebb, mint 30 másodperccel később a labda a ghánai válogatott kapujába került. Clint Dempsey hűvös beadás után tört be a tizenhatosba, és a lécről egy célzott rúgással a kapu túlsó sarkába küldte a labdát. Az amerikai csapat nagyon gyorsan átvette a vezetést. Talán ez a gól lesz a leggyorsabb a tornán.

Az első félidőben az afrikaiak nem tudtak észhez térni. Inkább tehetetlenségből támadtak, nagyon kevés volt az intelligens támadás, és az amerikaiak játszottak az eredményen. Az amerikai válogatott nyugodtan tartotta a védelmet, néha éles támadásokkal válaszolt. Az első félidő minimális előnnyel zárult az amerikai csapat számára.

A második félidőben az afrikaiak fokozódtak. Több cserére is sor került, amelyek nagymértékben megerősítették a ghánai válogatott játékát. A támadások élesebbek, okosabbak és gyorsabbak. A meccs legvégéig azonban a ghánaiak nem tudtak megtérülni. De a gól mégis 82 percnél jött. A ghánai kapitány, Gyan sarkával végzett remek passz után Andre Ayew eltalálta az amerikai csapat kapujának közeli sarkát. Az ütés nagyon eredményesnek bizonyult.

Az volt a benyomás, hogy az afrikaiak megszorítják a riválisot, de ez nem történt meg. Éppen ellenkezőleg, a 86. percben ritka szöglet alakult ki a ghánai válogatott kapujában. Pontos adogatás után John Brooks, aki mindössze 4 meccset játszott a válogatottban, fejel a labda a ghánai kapuba. 2 - 1 Az USA elkapja a győzelmet, ismét demonstrálva, hogy a brazíliai tornán az ellenfelek nem akarnak megelégedni döntetlennel.

Az USA csapata szorgalmas győzelmet arat Ghána felett, és pontokkal összehasonlítják Németországgal, és a ghánai válogatottnak hihetetlen erőfeszítéseket kell tennie annak érdekében, hogy versenyezzenek a rájátszási szakaszba jutás esélyéért.