Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Hogyan Játszottak Nigéria, Valamint Bosznia és Hercegovina Válogatottjai

Videó: NIGERIA vs BOSNIA 2024, Lehet

Június 21-én Cuiaba adott otthont Nigéria, valamint Bosznia és Hercegovina csapatának döntő mérkőzésének a brazíliai FIFA-világbajnokság második fordulójában. Az első mérkőzések mindkét csapata nem a legjobb eredményt mutatta: Nigéria döntetlent játszott, Bosznia pedig veszített. Ezért a kubaiai játék döntő volt számukra a bajnokság következő szakaszába jutásért folytatott küzdelem szempontjából.

2014-es FIFA-világbajnokság: hogyan játszottak Nigéria, valamint Bosznia és Hercegovina válogatottjai

A nigériaiaknak és a bosnyákoknak lehetőségük volt, miután megnyerték a mérkőzést, és megszerezték a bajnokság első három pontját, ami megőrizte reményeiket a világbajnokság következő szakaszába való bejutáshoz. A játék nem a leggyorsabb ütemben kezdődött. Meg kell jegyezni, hogy Cuiaba városa a legforróbb az összes város közül, amely Brazíliában rendez világbajnokság-mérkőzéseket. Valószínűleg azonban nem a hőség befolyásolta a megdöbbentő tempó hiányát. A játék nagyon fontos volt, így a csapatok megpróbáltak szemmel játszani a saját kapujukra, kiküszöbölve a hibákat.

A találkozó 20. percében a bosnyákok gólt szereznek. Dzeko, miután kapott egy csodálatos passzt a mélységélességből, berontott a büntetőterületre, és eltalálta a kaput. A sorvezető azonban felemelte a zászlót, leshelyzetet követelve. A visszajátszás egyértelműen megmutatta, hogy az új-zélandi bíró durván tévedett. Valójában tiszta gólt vett a bosnyákoktól.

Bosznia rajongói abban reménykedtek, hogy az igazság érvényesülni fog a játékban. Ez azonban nem történt meg. A 29. percben Peter Odemwingie találta el a kaput, miután beadta Eminikát. Utóbbi döngölte a bosnyák védelem bal szélét, és beadást adott Peternek, aki a bosnyák kapus lába közé küldte a labdát. Az első félidő az afrikaiak minimális előnyével zárult.

A szünet után Bosznia játékosai megpróbáltak tapogatózni a nigériaiak kapujáig. Az európaiaknak azonban nem sikerült támadniuk. Maguk Nigéria játékosai is képesek voltak veszélyes gólszerzési lehetőséget kialakítani a második félidő közepén. Boszniát a kapus megmentette, ráadásul kétszer is. Először Begovic hárított egy veszélyes csapást, majd az afrikaiak támadásának folytatásában semmissé tette a nigériai csatár kapujába való kilépést.

Az európaiak a meccs utolsó másodpercében kihagyták a legreálisabb esélyt a visszaszerzésre. Az utolsó támadásban Edin Dzeko a legelőnyösebb helyzetből kapta meg a lehetőséget, hogy áttörje a kaput Nigéria büntetőterületének folyosóiról. Az afrikaiakat azonban a kapus, majd a kapufa mentette meg.

A Nigéria javára elért 1 - 0 végeredmény elküldi a bosnyákokat csomagolni, és az afrikaiak jó eséllyel kijutnak az F csoportból.