Videó: A 2014. évi Világbajnokság A Futballról: Milyen Volt A Dél-Korea - Algéria Mérkőzés

Videó: 05.23 Egyenlítő: ÉSZAK ÉS DÉL KOREA 2024, Március

Június 22-én az N kvartettben a brazíliai labdarúgó-világbajnokság második fordulójának részeként a csoport orosz válogatottjának riválisai találkoztak. Dél-Korea és Algéria válogatottjai léptek a Porto Alegre-i stadion pályájára.

A 2014. évi világbajnokság a futballról: milyen volt a Dél-Korea - Algéria mérkőzés

A futballszakértők közül kevesen tudták elképzelni a meccs ilyen alakulását. Ez a játék sok pozitív érzelmet hozott egy semleges rajongónak, valamint az orosz futball szerelmeseinek.

Az első félidőben a nézők látták a csodálatos algériai csapatot és az undorító dél-koreai csapatot. Olyan érzés volt, hogy az afrikai csapat a játék szervezettségi szintjét tekintve többször felülmúlta riválisait. A találkozó 26. percében egy igazolt beadás után a mélységből az algériai Iszlám Slimani áttört a koreaiak kapujáig, és megnyitotta a meccsen a pontszerzést. Algéria számára ez az esemény már a második volt a bajnokságban, ami önmagában ünnep az afrikaiak számára. A Belgiummal folytatott első mérkőzésen az algériai csapat nyitotta meg az eredményt.

Néhány perccel később egy szögletrúgás után az afrikaiak megduplázták előnyüket. A 28. percben Rafik Halish szerzett gólt. Az afrikai csapat vezetett 2 - 0.

Meg kell jegyezni, hogy a koreaiak az első félidőben sokat hibáztak. Az ázsiaiak egyáltalán nem tartották a labdát, a térfelükön voltak pontatlan passzok. Mindez már az első 45 percben vezetett, és a harmadik kapott gólig vezetett. Az Abdelmumen Jabu 38 perckor ismét felidegesíti az ázsiaiakat. A félidő végére a koreaiak vereséget szenvednek. Depressziósak és túlterheltek. A nézők egy teljesen más Koreát látnak, amelyhez szoktak, és az algériai csapat szokatlanul erősnek mutatta magát.

Az első félidő 3 - 0 lett az eredmény az afrikaiak javára.

A koreaiak egészen más csapattal léptek a találkozó második felébe. Olyan érzés volt, hogy a csapatok szerepet cseréltek - az afrikai játékosok nem tudták értelmesen átlépni a pálya közepét, a koreaiak pedig az ellenfél kapuját nyomták. Az eredmény a koreaiak gólja lett az 50. percben. Song Heung Min kitüntette magát.

Ez a siker inspirálta az ázsiaiakat. Volt még néhány gólszerzési lehetőségük, de sikerült kihagyniuk az ellentámadást, amelyben az algériaiak ismét megkülönböztették magukat. A 62. percben Yasin Brahimi rövid, pontos passzok sora után a büntetőterületen kívülről küldi a labdát a dél-koreai válogatott kapujába, helyreállítva a különbséget három gólig. 4 - 1 - ilyen számok világítanak a stadion eredményjelzőjén. De nem ez volt minden cél a játékban.

A koreaiak ismét gólt szereztek. A 72. percben Gu Ja Chol ismét csökkenti a különbséget a riválisok között. 4 - 2 az eredmény: Algeria. A hátralévő időben a koreaiak megpróbáltak többet gólt szerezni, veszélyes pillanatokat hoztak létre az afrikaiak kapujában, de a mérkőzés Algéria előnyével két góllal zárult.

A találkozó végeredménye 4 - 2 Algéria javára. Ugyanakkor meg kell említeni, hogy a H csoport összes csapata megőrzi esélyét a küzdelem folytatására a bajnokság rájátszási szakaszában.