Videó: 2014-es FIFA-világbajnokság: Milyen Volt A Görögország - Elefántcsontpart Mérkőzés

Videó: Greece v Côte d'Ivoire | 2014 FIFA World Cup | Match Highlights 2024, Április

Június 24-én a brazíliai labdarúgó-világbajnokság Görögország - Elefántcsontpart mérkőzésén eldőlt a rájátszási szakasz második jegyének sorsa a Kvartett S. afrikaiak csapatai számára, hogy folytassák a küzdelmet a tornán, döntetlent rendeztek, és az európaiaknak csak győzelemre volt szükségük.

2014-es FIFA-világbajnokság: Milyen volt a Görögország - Elefántcsontpart mérkőzés

A játék jó ütemben kezdődött. Mindkét csapat megpróbálta a lehető leghamarabb áthaladni a mezőny közepén, és veszélyeztette az ellenfél kapuját. El kell ismerni, hogy a görögök jobban néztek ki a találkozó első felében. Értelmesebb támadásokat folytattak az ellenfél kapujával szemben.

Mondhatjuk, hogy a játék ütközési pályán zajlott, és az ellentámadásokban az európaiak veszélyesebbek voltak. Az egyikben Holebas gyönyörű ütéssel rázta meg az afrikai kapu keresztlécét. A görögöknek eléggé hiányzott egy gól előtt. A sors azonban visszaadta a szívességet. A 42. percben az elefántcsontparti védő durva hibája oda vezetett, hogy Samaris találkozóra ment az elefántcsontparti kapussal. A görögnek nem került számlához a meccsen. Az európaiak előnye 1 - 0. Az eredményjelző pontszáma a szünet előtt nem változott.

A találkozó második felében az elefántcsontpartiak igyekeztek aktívabbnak tűnni, ugyanakkor a görögök fegyelemben és játékszervezésben is javultak. Az európaiak jó támadásokat kaptak. Az egyikben a keresztléc ismét megmenti az afrikaiakat. A 68. percben volt. Addig a görögök nem alkalmaztak számos gólszerzési lehetőséget. De, mint tudják, ha nem szerez gólt, akkor maga hiányolja. És így történt.

Wilfried Boni kiegyenlíti az eredményt a 74. percben az elefántcsontpartiak jó gyors támadása után. 1 - 1-es döntetlen már elviszi az afrikai csapatot a futball világbajnokság 1/8-os döntőjébe.

A görögöknek azonban megvolt a maguk embere a főbíró alakjában. A rögzített időpontban a mérkőzés fő játékvezetője büntetést rendel az afrikai csapatnak. Samaras közeledik a labdához, és elvezeti a görögöket a rájátszásba. Egy nagyon ellentmondásos epizód után a büntetők kijelölésével a görögök 2 - 1-es győzelmet arattak a játék utolsó perceiben. A jogsértés pillanata még mindig sok vitát fog okozni.

A görögök elhagyják az Elefántcsontpartot a torna mögött, és továbbjutnak az 1/8-os döntőbe. Az európaiak riválisa Costa Rica válogatottja lesz.