Milyen Volt Az Oroszország – Lengyelország Mérkőzés Az Euro 2012-n

Videó: Milyen Volt Az Oroszország – Lengyelország Mérkőzés Az Euro 2012-n

Videó: [HU] V4 Future Sports Festival 2021 - Rájátszás - Lengyelország vs Szerbia 2024, Április

Az Oroszország – Lengyelország labdarúgó-mérkőzés eredménye jó eséllyel hagyta el a riválisokat az Euro 2012 negyeddöntőbe jutáshoz, ám a következő mérkőzések nem feleltek meg a szurkolók elvárásainak, és a csoportjukban favoritnak tartott csapatok kiestek a tornából.

Milyen volt az Oroszország – Lengyelország mérkőzés az Euro 2012-n

Az Euro 2012 második mérkőzését az orosz válogatott játszotta a torna egyik házigazdája - a lengyel csapat ellen. A csoportkörös találkozóra Varsóban került sor a Nemzeti Stadionban.

A mérkőzés kezdete nehéznek bizonyult az orosz keret számára. Mindkét csapat sportolói idegesek voltak és kényszerítetlen hibákat követtek el. A házigazdák gyakrabban támadtak, bár az orosz válogatott játékosai jobban birtokolták a labdát.

A találkozó első felének végén Alan Dzagoev nyitotta a pontszerzést. A 36. percben Andrey Arshavin átigazolása után a bajnokság harmadik gólját szerezte ellenfelei ellen. A gól megszerzése után az oroszok kevésbé aktívan kezdtek játszani, átadva a kezdeményezést a lengyel futballistáknak.

A stadion tulajdonosai a találkozó 58. percében kaptak okot az örömre. Elegáns labdát juttatott Malafeev kapujába a legjobb kilenc közé, a lengyel válogatott szövetségi kapitánya, Jacob Blashchikovsky. Ettől a pillanattól kezdve a játék „ütközési pályára került”.

A játékosok érzelmei gyakran túlléptek a megengedetten. A játék 60. percében a hazaiak támadója, Robert Lewandowski kapott figyelmeztetést. Sárga lapot kapott Igor Denisov lábainak durva ütéséért, aki viszont nem maradt adósságban, és sárga lapot keresett azért, mert beszélt a játékvezetővel.

A találkozó végén az orosz válogatott nyomást gyakorolt az ellenfél területére, de a taktika nem hozta meg a kívánt eredményt. Az oroszok edzője, Dick Advocaat váltotta Alekszandr Kerzsakovot, aki helyett Roman Pavljucsenko jelent meg a pályán.

A találkozó játékvezetője további három perccel egészítette ki a mérkőzés rendes idejét. Az oroszok nehéz játékban rabolhatják el a győzelmet. Arshavin erőfeszítései révén gólszerzési esély alakult ki, de a lengyel kapus, Przemyslav Tyton megbízható játéka megakadályozta a játékosokat annak használatában. A konfrontáció legvégén a házigazdák szabadrúgásra jogosultak, de ő sem változtatott az eredményjelzőn. Eredmény 1: 1 - vele hagyták el a csapatok a pályát.